Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 03-09-16, 12:46
Το avatar του χρήστη kosmas
kosmas Ο χρήστης kosmas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-05-2008
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 783
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tanganyiκας Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχουν ξανασυζητηθεί η διάφορες τους,το anubias έχει γυάλινες κόντρες το Rio πλαστικές!!
Αυτο δεν το ηξερα.Ενα + παραπανω για το anubias
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτα δεν ειναι κερδος.
Το φιλτρο θα το ξηλωσεις και θα το εχεις για καβατζα σε περιπτωση βλαβης του εξωτερικου. (η αντλια του ειναι ... ευαισθητη και χαλαει)
Και ο θερμαντηρας ειναι τσιου, και θα παρεις eheim. Αυτον θα τον εχεις για καμια προετοιμασια νερου (αν ζεσταινει καθολου και για οσο ζησει).
Θα πρεπει να αγοραζεις ακριβες ενυδρειακες λαμπες γιατι δεν κανουν τα μεγεθη των λαμπων του εμποριου. (εκτος κι αν κανεις την πατεντα)
Και αν χαλασει το μπαλαστ, για να το αλλαξεις, θα πρεπει να σφαξεις στο καπακι, το σκαφακι που ειναι μεσα το μπαλαστ, γιατι ειναι κολλημενο και δεν ανοιγει, ή να παρεις καινουριο ολο το φωτιστικο που κανει καμια 150αρια ευρω ισως και παραπανω.

Για το anubias ακουω καλα λογια, αλλα δεν το εχω δουλεψει.
Ας μιλησει για τα μειονεκτηματα του αλλος.
Εγω εγραψα για το juwel.
Τα δουλευω αρκετα χρονια και ειναι μια χαρα ακομα.


ΥΓ Δεν ξερω αν ειναι γερμανικο, αλλα τα ηλεκτρικα (αντλια, θερμαντηρας), ειναι ιταλικα, και βγαζουνε προβληματα οπως ειπα. H αντλια πχ ειναι απο τη sicce και αν (μαλλον, οταν) χαλασει η αντλια του juwel, μπορει να εφαρμοστει καποια αντλια της sicce
Αυτο με το φωτιστικο το ξερω γιατι ειχα και εγω το record.Το ιδιο και για την αντλια
To anubias λενε ειναι πιστη αντιγραφη του ριο.Ξερεται μηπως υπαρχει διαφορα ποιοτητας στο επιπλο?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kosmas : 03-09-16 στις 12:46 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,96353 seconds with 11 queries