Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 15-10-03, 19:10
Simpethera Ο χρήστης Simpethera δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-06-2003
Περιοχή: ΑθΗΝΑ
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή

Όλα καλά μέχρι εδώ... Όμως η στριμμένη γεροντοκόρη μέσα μου με σπρώχνει να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου

Πάω λοιπόν στις παρουσιάσεις ενυδρείων των μελών, και ξεκινάω από την πρώτη παρουσίαση http://www.aquarist.gr/gallery/gkalfopoulos.html

Πολύ όμορφο ενυδρείο! Κατ' αρχάς και για να μην παρεξηγηθώ δεν έχω καμιά προσωπική διαφωνία με τον κ. Καλφόπουλο. Απλά, μια και είναι πρώτος στη λίστα ασχολήθηκα με το δικό του ενυδρείο.
Δεν αμφιβάλλω καθόλου ότι όλα βαίνουν καλώς στο ενυδρείο αυτό και ότι όλα τα ψάρια χαίρουν άκρας υγείας και ευτυχίας!!!

Σκεφτείτε όμως λίγο την θέση μου ώς νέας (δυστυχώς μόνο ως προς το hobby!) και άσχετης, όταν βλέπω σε 112 λίτρα:

2 Botia macracanthus ,1 Botia striata,1 Botia lohachata, 3 Crossocheilus siamensis (που όλα ξεπερνούν τα 10 cm όπως ξέρετε καλύτερα από μένα), μαζί με 29 ακόμα "μικρά" ψάρια!!!

Είναι δυνατόν να μην μπερδευτώ???
Ειδικά όταν για τα 100 λίτρα που έχω εγώ, τα 10 Cardinal, 5 Ροδόστομοι, 2 Αρλεκίνοι, 3 Betta, 1 Ancistrus sp., 1 Zebra pleco, 6 Guppies και 2 Ινδικά φαντάσματα (ακτινογραφίες), θεωρούνται πολλά?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis
Και παλι ειναι πολλα τα ψαρια για τα λιτρα.... μπορεις να μην προσθεσεις άλλα cardinals, 10 φτανουν, ουτε ροδοστομους, να προσθεσεις τα υπολοιπα που λες για να ειναι κοπαδακια, και να βγαλεις τα guppies απο κει - και γιατι ολα τα ψαρια τεινουν προς το μαλακο νερο ενω τα guppies ειναι σκληρου, και για να κανεις χωρο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01445 seconds with 11 queries