Θέμα: Dart frogs
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 15-02-16, 13:59
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Ευχαριστω παιδια.
Κλεοβουλε οποτε θες.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελεια τα μπακακακια! Aπο συντηρηση καθαριοτητα τι χρειαζονται? Ακουγονται καθολου?

Σκεφτεσαι να κανεις κατι τετοιο?

https://www.youtube.com/watch?v=Yux-TskkreI
πολύ ωραιο το βιντεο και σε πριζωνει ασχημα...(οι epipedobates tricolor που δειχνει είναι άλλο ένα ειδος που με ενδιαφερει πολύ) ....για την ωρα όμως δε μπορω να κανω τιποτα αν και σχεδια υπαρχουν πολλα. Απλα ξεκινησα τωρα μιας και βρεθηκαν κυριολεκτικα στο δρομο μου (το κατάστημα που τα φερνει είναι 20 μετρα απο το σπιτι μου), αργοτερα αν είμαι μακρυα ...
Συν το ότι ηθελα να εξοικειωθώ με τη φροντιδα τους.

Απο συντηρηση και καθαριοτητα δε θελουν τιποτα. Ένα ψεκασμα μια φορα τη μερα αν δεν εχεις αυτοματο ψεκασμα. Ταισμα μερα παρα μερα. Το ολο θεμα είναι η καλλιεργεια των τροφων τους που μολις το μαθεις βλέπεις πως δεν είναι και κατι σπουδαιο. Ασχολούμαι μια φορα την εβδομαδα μονο ένα τεταρτο για να φτιαξω 3 νεες καλλιέργειες ώστε να συντηρω 12 που ανανεωνονται κάθε μηνα στην ουσια.
Αυτή είναι και η μονη ενασχοληση που απαιτείται. Αλλαγες δε θελουν. Την καθαριοτητα την αναλαμβανουν τα ισόποδα.
Που και που φυτρωνει και κανενα μανιταρακι απο μονο του.
Προσοχή στις υψηλες θερμοκρασίες του καλοκαιριου....αυτά. Γενικα είναι πιο ευκολοσυντήρητα απο τα ενυδρεια μας.

Τα leucomelas που "κελαηδάνε" εχουν μεγαλωσει αρκετα ώστε να ακουω καθημερινα το τραγουδι τους. εχω 2 αρσενικους κι ελπιζω τα αλλα 2 να είναι θηλυκα και να μη κελαηδησουν. Οι αζουρεοι δεν ακούγονται σχεδόν καθολου...και οι auratus είναι νιανιαρα αυτή τη στιγμη.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01589 seconds with 11 queries