Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #49  
Παλιά 14-06-18, 22:23
Το avatar του χρήστη Lth1
Lth1 Ο χρήστης Lth1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 2.325
Προεπιλογή

Σωστες τοποθετήσεις...
Κοιτα προς το τελος με εχασες ομολογώ...
Τι υπερχείλιση θα χρησιμοποιήσεις?
2 τροπους ξερω με σαμπ...
Ο ενας ειναι ειτε απομονώνεται το νερο στο σαμπ και αλλαζεις το 1/3 με 1/2 αναλογα την ιχθυοφορτωση απο το ενυδρειο με καποια αντλια η με καποια τρυπα που τυχον μπορει να γινει διχως να σου ειναι έτσι απαραίτητη η αντλια για την αποχέτευση..ειτε με τον τροπο που σου ειπα...που εγω εκει κατέληξα..με μια τρυπα στο τελευταίο διαμέρισμα του σαμπ 5-10 ποντους πιο κατω οπως προανέφερα απο την πιο πανω πλευρα του..ετσι βαζεις νερο (διχως να δουλευει η αντλια εννοείται για να μην ανακατεύεται το νερο...)
Αρα απο την μια θα μπαινει και απο το σαμπ θα βγαινει ειτε για ποτισμα ειτε μπαλκονι(αποχευτεση)..

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
-------------------------
Τωρα που το ξανασκεφτομαι,και εφοσον διαβασα και το τελευταίο σχόλιο σου όπου και το καταλαβα..
Αρχικα εσενα σε καθηλώνει λιγο με την τρυπα στο ενυδρειο,οι 3 ορατές πλευρες και στην 4 λογικα θα ειναι στην κολώνα κολλητά φανταζομαι...αρα δεν γίνεται αυτο με την τρύπα που ανεφερα..
Αρα καταλήγουμε σε αντλια ειτε στην αλλην την τρυπα στο σαμπ...
Το Α και το Ω οπως σου ειπα και στις αρχες ειναι η ευκολια στην συντήρηση σε ενα ενυδρειο..απο εκει πρεπει να ξεκινήσεις τις μελετες σου εφοσον εχεις βγαλει πανω κατω τον σκελετο της κατασκευής σου..
Η βολικότητα και η άνεση σου ειναι το παν...ετσι θα εισαι και εσυ χαρουμενος και δεν θα ζοριζεσαι και τα ψαρια σου θα ζουν και θα ακμαζουν..(εξαιρούνται τυχόν απροοπτα φαινόμενα)
Οτι αλλο θελεις εδω ειμαστε

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
__________________

---------------------

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lth1 : 14-06-18 στις 22:23 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01525 seconds with 11 queries