Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 24-02-17, 10:33
Το avatar του χρήστη vagosf
vagosf Ο χρήστης vagosf δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-04-2013
Περιοχή: Θεσσαλονίκη-Ρέθυμνο
Μηνύματα: 50
Προεπιλογή

Καλημέρα!
Χθες ήρθαν οι βαλισνέριες που παραγγείλαμε από γνωστό κατάστημα στην Κρήτη μαζί με δωράκια και φυτεύτηκαν στο ενυδρείο! Αρχικά, μπήκαν και σχηματίστηκε αυτός ο πρώτος σωρός από πέτρες δεξιά ενώ αριστερά είναι τα δύο αγγεία τα οποία παλαιότερα τα είχαν κατοικήσει συνήθως τα "κυρίαρχα" ψάρια του ενυδρείου και τα θεωρώ πολύ καλή κρυψώνα...(ναι μια φορά ξαναείχαμε κιχλίδες...νομίζω ήταν τροφέους...στο τέλος έμειναν δύο...μία μπλε η οποία ήταν η κυρίαρχη και σκότωσε όλα τα υπόλοιπα εκτός από μία αλμπίνο με την οποία μάλλον αναπαράχθηκε γτ βρήκαμε ένα μικρό κάποια στιγμή...Βέβαια η μπλε είχε γίνει θηρίο και είχε σαν περιοχή το αγγείο...όλα τα άλλα κρύβονταν όπου μπορούσαν ώσπου τα έβρισκε και καταλαβαίνετε τη συνέχεια...)
Το Πάσχα θα φέρω και ένα μεγάλο κομμάτι κούφιου συνθετικού βράχου έτσι η δεξιά περιοχή θα υπερδιπλασιαστεί φτάνοντας στη μέση του ενυδρείου. Επίσης ίσως μπει καμία πετρούλα και προς τα δύο ¨σπασμένα" αγγεία.
Σκοπός μου ήταν να αναπαραστήσω το βυθό της λίμνης χωρίζοντας το ενυδρείο σε δύο τμήματα! Ένα βραχώδες μεχαλίκι το οποίο σιγά σιγά θα γίνεται μία μικρή κοιλάδα από βαλισνέριες καθώς διάβασα ότι τα brichardi ενδημούν και στις δύο περιοχές.
Παρατηρήσεις δεκτές!
-------------------------
Για κάποιο λόγο δεν μου ανεβάζει τη φωτογραφία...Δεν ξερω γτ... 737χ310 είναι...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vagosf : 24-02-17 στις 10:33 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01483 seconds with 11 queries