Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #61  
Παλιά 13-01-15, 19:17
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Σπύρο οι μεγάλες αποκλίσεις θα ειναι στα όρια του φυσιολογικού
Αν δλδ η μερα το πρωι ξεκιναει κρυα και μετα βγαινει ο νταλας...η αυξηση θα ειναι σταδιακή και κλιμακωτή
Αποκλειεται να συμβει αποτομη μεταβολη μόνο με ήλιο

Εγώ πάντως στο εξωτερικό ενυδρειο, εχω μονο θεμαντηρες
Οι ανεμιστήρες θα μπουν μετά το Πάσχα
Αυτο εξαρταται απο διαφορους παραγοντες σε καθε ενυδρειο ξεχωριστα.
Αν καποιος δει οτι παει να ξεφυγει η αποκλιση πανω απο 2 βαθμους μεσα στο 24ωρο, το σωστο ειναι να εχει τον ελεγχο της σταθεροτητας της, με θερμανση ή ψυξη.
Συμφερει η ψυξη φυσικα (αρκει να μην ειναι κατω απο το οριο ασφαλειας η θερμοκρασια).

Οπως ειπα αν κυνηγαμε την ρυθμιση θερμοκρασιας του ενυδρειου να πηγαινει συμφωνα με τη θερμοκρασια της εποχης, παμε χαλαρα και χωρις καταναλωση ρευματος (σε θερμανση βασικα)
Θα υπαρξουν και μερικες μερες που θελει προσοχη, αλλα γενικοτερα ειναι το πιο ανετο, οικονομικο και ασφαλες συστημα (για τα ψαρια) για ρυθμιση της θερμοκρασιας κατα την αποψη μου.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη delta66 : 13-01-15 στις 19:17 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01357 seconds with 11 queries