Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 04-04-15, 23:37
bee_man Ο χρήστης bee_man δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-04-2015
Περιοχή: Aθηνα
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή προτζεκτ για tanganyika.

Καλησπερα σε ολους. Επανερχομαι δριμυτερος στο χομπυ των ενυδρειων μετα απο 4 χρονια! και την πρωτη αποπειρα μου με ζωοτοκα. Εχω ενα 63αρι ενυδρειο (juwel rekord 600) με το μαμισιο φιλτρο του το οποιο αυτη τη στιγμη βρισκεται σε φαση ανακατασκευης λογω σπασιματος στο πλαινο τζαμακι. Αυτη τη φορα θα ηθελα να ασχοληθω με την αγαπημενη Αφρικη που ειχα κολλημα απο παλια. Σκεφτομαι να βαλω ενα χαρεμακι multies. Το θεμα μου ειναι οτι το καλοκαιρι, δυο μηνες θα λειπω αναγκαστικα απο το σπιτι, ιουλιο-αυγουστο. Σκεφτομουν να αρχισω το στρωσιμο απο αρχες Μαιου, ωστε σε δυο μηνες να ειναι ετοιμο, να το αφησω κενο τους δυο μηνες που θα λειπω και τα ψαρακια να μπουν τελη αυγουστου που θα γυρισω. Θα υπαρχει προβλημα? να μεινει το ενυδρειο ετοιμο στρωμενο δηλαδη κενο για 2 μηνες. Επισης το φιλτρο υπαρχει περιπτωση να εχει χαλασει λογω 4 χρονων αχρησιας? Επισης ειχα υγρα τεστ της API, εχουν ημερομηνια ληξης?

Εχω διαβασει ηδη αρκετη αρθρογραφια για τα συγκεκριμενα ψαρια, εχω προμηθευτει τα απαραιτητα κελυφη. Σκεφτομαι να βαλω 2-3 φυτα για την αντιθεση αν κ δεν ειναι απαραιτητα και με προβληματιζει μονο το υποστρωμα που θα μπει και οι πετρες αν χρειαζονται. Ολες οι συμβουλες ειναι ευπροσδεκτες παιδια, θελω να κανω κατι αρκετα καλο. Σορυ για το τεράστιο κείμενο
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01441 seconds with 11 queries