Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 04-02-11, 18:18
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Ας πω και εγω τη δικη μου αποψη ... σαν μελος του συλλογου νομιζω το δικαιουμαι!

Πρωτα απο ολα θα πρεπει να πω ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε ολους οσους με τη καλη τους διαθεση εχουν προαγει το χομπι μας σε πολυ πιο ανωτερα επιπεδα απο οτι περιμενα στην Ελλαδα!

Ειναι μεγαλη η συνδρομη? Ναι - ισως - μπορει! Τι γινεται με τη συνδρομη οσων σπαταλουν τον ελευθερο χρονο τους? Αν δειτε τις βιοτοπικες καταδυσεις και ποσο επαγγελματικη δουλεια εχει γινει στη συγκεντρωση του υλικου, στο μονταζ και σε ολο το "δεσιμο" που εχει γινει ... θα καταλαβετε οτι χρειαστηκε πολυς χρονος και κοπος να βγει αυτο το αποτελεσμα! Ποσο θα ζηταγε ενας επαγγελματιας να το κανει ολο αυτο? Πως πληρωνεται ο δημιουργος? Συνηθως με οτι χειροτερο γιατι στην Ελλαδα βρισκομαστε! Ολοι οσοι εχουν γραψει στο περιοδικο? Που διοργανωνουν ολες τις εκδηλωσεις και σεμιναρια του συλλογου?

Να σας πω εγω πως πληρωνονται βλεποντας ανθρωπους εδω και χρονια να πολεμουν τον συλλογο, αλλους να διαμαρτυρονται για τη συνδρομη, αλλους να λενε οτι ναναι! Αντι να σκυψουν το κεφαλι και να πανε σπιτακι τους ομως συνεχιζουν ακαθεκτοι!! Αυτο δε παει να πει οτι δε στεναχωριουνται!

Γνωμη μου και 10 ευρω να ηταν η συνδρομη δεν θα ηταν περισσοτερα τα μελη! Και επισης γνωμη μου ειναι οτι η ποιοτητα στα μελη ειναι ακομα πιο σημαντικη απο τη ποσοτητα!

Πραγματικα θα προτιμουσα να μην υπηρχε καθολου χρηματικη συνδρομη (ετσι και αλλιως δεν υπαρχει) αλλα ουσιαστικη συνδρομη! Με τη συνεργασια ολα μπορουν να γινουν θαυματα! Ετσι θα γινοντουσαν πολλα περισσοτερα ... Θα πρεπει να αλλαξει τελειως η νοοτροπια μας σε θεματα του συλλογου νομιζω ... Δεν ειναι δυνατον 5 ατομα να αναλαμβανουν πχ ενα σεμιναριο και μετα ολοι να καθονται στη καρεκλα και να παρακολουθουν! Αν ο καθενας εβαζε τη δικη του καρεκλα και καθοταν (και μετα τη ξαναεπερνε) , αν ολοι βοηθουσαν με το τροπο τους τοτε θα βλεπατε συχνες εκδηλωσεις και δε θα "καταπιεζονταν" μονο λιγοι (λες και ειναι υποχρεωμενοι)!!

Ελπιζω να καταλαβαινεται τι εννοω, χωρις να θελω να μπω σε αντιπαραθεση με καποιο τολμω να πω οτι το προβλημα ειναι στη νοοτροπια του Ελληνα η οποια ειναι: πληρωνω και τα θελω ολα στο πιατο! Θα προτιμουσα να μη πληρωνεις και να βοηθας πρακτικα (ουσιαστικη συνδρομη και οχι μονο χρηματικη) ... ΦΥΣΙΚΑ χωρις χρημα δε γινεται αλλα δε νομιζω πως εκει ειναι το μοναδικο θεμα του συλλογου γιατι αν υπαρχουν αγνες προθεσεις το χρημα ... βρισκεται!!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01634 seconds with 11 queries