Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 13-11-09, 18:27
Το avatar του χρήστη lucky13
lucky13 Ο χρήστης lucky13 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-01-2009
Περιοχή: Αθήνα, Αμπελοκηποι
Μηνύματα: 470
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eliteaguarium Εμφάνιση μηνυμάτων
Προγραμμα λιπανσης:Καθε δευτερα Pottasium Flourish ,Καθε τριτη Ταμπλετα Ε15 Σηδιρος, Καθε μηνα v30 Complete. // Το προγραμμα λίπανσης σου ειναι λαθος. Το V30 απο οσο ξέρω ειναι γενικό λίπασμα (ας με διορθώσει καποιος αν δεν ειναι) οποτε το συγκεκριμένο θα πρέπει να το ρίχνεις τουλάχιστον μια φορά κάθε αλλαγη νερου.

Αλλαγες νερου (καθε ποτε και ποσο %):Καθε 10 μερες.... πλεον λογο χρονου // Θα σου ελεγα να προσπαθίσεις να κανεις αλλαγη νερου 1 φορα την εβδομαδα τουλαχιστον 30%

ΡΟ4:1,0mg/l // Με τι μετράς? Χωρις να ριχνεις PO4 λιγο δύσκολο να εχεις τοσο μεγαλη συγκεντρωση εκτος αν ταιζεις υπερβολικα.

ΡΗ:6.8 σημερινη μετρηση (Λογο τιρφης) // Εφοσον πηρες μπουκαλα co2 γιατι χρησιμοποιείς τύρφη?

Περιγραφη αλγης:Εχω την Καφε Τριχωιδες και τωρα εδω και μια βδομαδα εχω στην επιφανεια μαζευει μια ασπρη στρωση σαν λαδι το αφερεσα μια φορα αλλα ξανα βγηκε σαν γαλακτομα δεν το ειχα αυτο ποτε ...την τελευταια βδομαδα εμφανιστηκε ..... // Για το λάδι που λες για την επιφάνεια απλα σήκωσε λιγο την εξοδο του φιλτρου να εχεις μεγαλήτερη ανατάραξη στην επιφάνεια. Για την άλγη απάντησε πρωτα στις ερωτήσεις που σου εχω κάνει πιο πανω.
....
__________________
Το παλιο μου 60lt Το καινουργιο 120lt
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01463 seconds with 11 queries