Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #52  
Παλιά 09-05-15, 01:23
Το avatar του χρήστη kostas82
kostas82 Ο χρήστης kostas82 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-02-2010
Περιοχή: Κ.κηφισιά Αττική
Μηνύματα: 2.572
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από voas Εμφάνιση μηνυμάτων
το ενυδρειο εχει 50cm βαθος και εγω εχω +15cm.και διαβασα ότι είναι τελειως αθοριβη.
-------------------------
αυριο θα μονταρω το επιπλο του ενυδρειο που θα εχει και το sump μεσα.διαστασεις 1.50x0.65x1.00υψος.η κατάσκευη θα είναι σιδερενια και στην μεση θελω να ειναι το sump ετσι ώστε να εκμεταλλευτω από αριστερα και από δεξια 35cm εκαστος μιας και το sump εχει 80cm μηκος μηπως φτιαχτει αποθηκευτικος χωρος.υπαρχει κατι που πρεπει να ξερω πριν κανω καμια βλακεια? τι υψος πρεπει να εχει το sump από τον πατο του ενυδρείου κτλ.
ωραία μια χαρά τότε σε πέρνει να κάνεις υπερχείλιση τύπου bean animal και να τραβήξεις τις σωληνώσεις πίσω, αν έχεις τόσο χώρο θα έλεγα να τοποθετήσεις δοχείο γύρω στα 70 λίτρα για αναπλήρωση και να κρατήσεις την αλλη μεριά για αποθηκευτικό χώρο, να υπολογήσεις να μπορείς να αφαιρέσεις το κύπελο του σκίμμερ αν και τώρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό αλλά με 1 μετρο υψος δεν θα έχεις θέμα .

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stanisalus18 Εμφάνιση μηνυμάτων
ειχα ρωτησει πριν τον χειμωνα στο aquario.gr αν μπορουσαν να μου κανουν μια τρυπα Φ32 αν θυμαμαι καλα και μου ζητησαν 30 ευρω. πολλα τα λεφτα μου φανηκαν, δεν την εκανα εκει τελικα, μου την εκανε την τρυπα ενα τζαμαδικο, δωρεαν κιολας.
μωρέ και μόνοι μας τις κάνουμε , αν πάρει κανά δυο ποτηροτρύπανα σε λίγη ώρα τις ανοίγουμε , ο τζαμάς όμως ακούγεται καλή ιδέα
__________________
Κώστας
Πληροφορίες ενυδρείου :
Reef
Main display800l , Sump 200l
Lighting : DIY custom multichip led
Circulation: 3xwp60 jebao , jebao dct12000,Skimmer Atb big econo ,
Calsium reactor : Shuran jetstream 1, Zeo reactor Diy
Cooling Tr
20, Heating Eheim Jager
Auto top off DIY , ROWw

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01448 seconds with 11 queries