Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #79  
Παλιά 26-08-15, 22:00
gregkn73 Ο χρήστης gregkn73 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-02-2013
Περιοχή: komotini
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GIANNHS KOI Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάνω συμφωνώ απόλυτα. Προσέγγισες το θέμα τέλεια. Ένα λίτρο cristal bio δουλεύει για 500 λίτρα νερό και για μια ζωή .Από προσωπική μου εμπειρία στην μεγάλη λίμνη που έχω 30000 λίτρα νερό ταΐζω ιδικά το καλοκαίρι με full πρωτεϊνούχα τροφή ως και 60% ασταμάτητα (έχω μέσα μεγάλη ιχθυοφορτωση) ο ήλιος την λούζει όλη μέρα ΧΩΡΙΣ UV. Και δεν έχω ίχνος αλγης. Και το νερό μου κρύσταλλο. Αυτό οφείλετε στα καλά βιολογικά υλικά. Α (στο τελευταίο στάδιο το νερό πέφτει σε μια μικρή προ λίμνη με φυτά). Η επιφάνεια της λίμνης είναι 25 τ/μ σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση η λίμνη θα ει τανε γεμάτη στην άλγη..
Γιάννη το βιολογικό υλικό, οποιοδήποτε είναι αυτό,τι σχέση έχει με τις άλγες; Το βιολογικό υλικό έχει σχέση,με το ποσό γρήγορα ολοκληρώνεται ο κύκλος του αζώτου, ενω οι άλγες χρησιμοποιούν τα νιτρικά που παράγονται στο τέλος του κύκλου....για να μην έχεις άλγες προφανώς έχεις χαμηλά νιτρικά και φοσφωρικα, αλλά πως απομακρύνει αυτα τόσο αποτελεσματικά, μόνο στα φυτά που έχεις στην προλιμνη μπορεί να οφείλεται και όχι στα καλά βιολογικά υλικά που έχεις.....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01452 seconds with 11 queries