Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 15-06-15, 11:30
Το avatar του χρήστη poltre
poltre Ο χρήστης poltre δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-05-2014
Περιοχή: Ζεφύρι Αττική
Μηνύματα: 143
Προεπιλογή

Ευχαριστώ για την υπόδειξη και για το εξαίρετο θέμα που υπόδειξες. Ναι ήμουν επηρεασμένος από τους "δισκάδες". Δεν θα ξαναχρησιμοποιήσω κρέας από θερμόαιμα ζώα, άλλωστε υπάρχουν πολλές εναλλάκτικές σε ψάρια, γαρίδες, καλαμάρια κτλ.
-------------------------
Αν και εκτός θέματος, με αφορμή τον υπερσύνδεσμο που παρέθεσες, κάνει αναφορά στην δυσκολία εύρεσης τροφής στο φυσικό περιβάλλον και εύλογα στον περιορισμό του ταΐσματος μέσα στον ενυδρείο. Μιμούμενος κάποιες φορές και συνεπαρμένος (κακώς) από το μέγεθος (αποτελεί ιδανικό στην εποχή μας) το οποίο αντικρύζω σε μαγαζιά-ενυδρεία χρυσοψάρων (ιδιαίτερα για τα fancy) προσπαθώ να προσομοιάσω και τα δικά μου χρυσόψαρα σε αυτό το τελικό μεγάλο μέγεθος. Ποια είναι η γνώμη σας για τα μεγαλωμένα-ενήλικα, έχουν περάσει στην διαδικασία βιομηχανοποίησης-πάχυνσης και έχουν αυτό το μέγεθος; για να γίνονται αρεστά; άρα και εμπορεύσιμα; Άρα να μην προσδοκώ για τα δικά μου, εφόσον βάζω προτεραιότητα την υγεία τους, αυτά τα μεγέθη; Σημείωση, ας θεωρηθεί δεδομένο, χάρη της συζήτησης, η ποιότητα του νερού, των αλλαγών, τα καθαρά λίτρα, κτλ. Αναφέρομαι μόνο στο θέμα της διατροφής.
__________________
“Ω απέραντη νοσταλγία για κάτι που πότε δεν ζήσαμε κι όμως αυτό υπήρξε όλη η ζωή μας...” Τάσος Λειβαδίτης

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη poltre : 15-06-15 στις 11:30 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01408 seconds with 11 queries