Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #69  
Παλιά 29-05-10, 18:17
drbig Ο χρήστης drbig δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-11-2009
Περιοχή: ΣΑΛΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ
Μηνύματα: 887
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από drbig Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο σκοπός μου είναι να θίξω καταστάσεις. Όχι πρόσωπα. Τώρα ξέρεις τι λένε. Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται, κι όποιος έχει τη σφίγγα σφίγγεται!

Αν προσωποποιήσω τις καταστάσεις θα έχω αποτύχει σ' αυτό που θέλω να πετύχω.
Λυπάμαι πραγματικά που αυτο που έγραψα στην αρχή του post μου αγνοήθηκε. Δεν ήταν ποτε σκοπός μου να ξεκατινιάσουμε τον harris_samos η να θιχτούν οι μοντεράτορες που ουδέποτε μου προξένησαν πρόβλημα.

Δεν με πείραξε στο ελάχιστο εμενα που σβήστηκαν τα ποστ μου, αν και άλλους τους πέιραξε, και αυτο γιατι είχα απο την αρχή παρει backup και θα το ξαναέγραφα.

Διαφωνώ καθέτως με το "Σ' οποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε" Η Δημητρα Γαλάνη το τραγουδησε με άλλο νοημα και για άλλες καταστάσεις.

Επαναλαμβάνομαι αλλά ξαναλέω,


Ξαναθυμίζω οτι το Θέμα μου ήταν ουσιαστικά τετράπτυχο, με
  • το θέμα του τρόπου έκφρασης
  • το θέμα της προσπαθεις επιβολής των "σωστων" στους άλλους
  • το θέμα του σεβασμου στον κόπο αλλά και τα χρήματα του άλλου
  • το θέμα του πόσο το "σωστο" είναι όντως με τα στανταρ της φύσης και όχι ανθρώπινα
Δυστυχώς αναλώθηκε το Thread ολο στο Θεμα του τρόπου έκφρασης, με ελάχιστες και ως μηδαμηνες αναφορές στα υπολοιπα θέματα.

Αυτο συμβαίνει γιατί μάλλον το θέμα είναι μειζον.

Βέβαια ακούστηκαν όμορφα πράγματα και εύστοχα απο ανθρώπους σχετικά με θέματα που μένουν αναπάντητα που για μένα είναι εκτός θέματος και αποτελούν θέματα άλλης συζήτησης.

Παρακαλώ μην αισθάνεστε την αναγκη να απολογηθείτε, παρα να σκεφτείτε. Το Θεμα το δημηούργησα για να προβληματιστείτε και απο εσωτερικές σκέψεις και ουσιαστικό διάλογο να φτασουμε όλοι μας σε καλύτερα αποτελέσματα.

Σαφώς και ποτε δεν ήθελα να δημιουρήσω 2 στρατόπεδα με τους "χίπηδες" στη μέση (all you need is love, make love not war etc). Καταλαβαίνω όμως γιατι δημιουργήθηκαν. Τώρα όμως που φτάνουμε? όταν και τα 200-300 (ή όσα είναι τελοσπάντων) ενεργα μέλη πουν το κοντό, το μακρύ και το μεσαιο τους, που θα εχουμε καταλήξει????
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01618 seconds with 11 queries