Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 23-07-11, 18:23
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

καλωσηρθατε
επειδη δεν δινεις πολλες λεπτομερειες για το φιλτρο σου οπως:
ποσο καιρο λειτουργουσε?λειτουργει ακομη η εχει σταματησει και θα το ξαναβαλετε σε λειτουργια?τι υλικα εχει μεσα?

καταρχην για να σου λυθουνε πολλες αποριες ξεκινα να διαβαζεις(αν δεν τοχεις κανει ηδη)τα υπομνηματα εδω στους αρχαριους.θα σε βοηθησουνε πολυ και ετσι θα εχεις κιεσυ και ολοι εδω μεσα μια κοινη βαση ωστε να μπορεσουνε να σε βοηθησουνε με συμβουλες.

αν σκοπευεις να βαλεις ευκολα φυτα (ανουμπιες κλπ) εμενα μου φαινεται οτι και η μια λαμπα σε φτανει μια χαρα για αρχη.αναλογα τι φυτα θα διαλεξεις να βαλεις μπορεις και να μη βαλεις καν υποστρωμα.εγω πχ δεν εχω υποστρωμα καθολου.ουτως η αλλος μετα απο καποιο διαστημα χανει τις ιδιοτητες του και θα θελει κιαυτο λιπασμα.

εφοσον θες να κανεις τα πραγματα σωστα,για αρχη ασχολησου με τις παραμετρους του νερου,στρωσιμο φιλτρου κλπ και με τα υπολοιπα θα βγαλεις ακρη σιγα σιγα διαβαζοντας και ρωτοντας εδωστο βυθο μπορεις να βαλεις αμμο χοντρη αλλα αυτο θα εξαρτηθει κιαπτο τι ψαρια θα αποφασισεις να βαλεις.καποια ψαρια μπορει να τραυματιστουνε κλπ.οπως και στη φυση ολα εξαρτωνται απολα τα υπολοιπα και ειδικα στα ενυδρεια που ειναι κλειστες μικρογραφιες αυτου που η φυση κανει απο μονη της.απο ψαρια θα εχεις αρκετες επιλογες στα 90τοσα λιτρα σου.τα παιδια εδω μεσα θα σε βοηθησουνε πολυ νομιζω,εισαι στο καταληλο φορουμ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01490 seconds with 11 queries