Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 18-02-13, 10:04
Το avatar του χρήστη Qbrain
Qbrain Ο χρήστης Qbrain δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 226
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
"συνηθως" στα εσωτερικα,επειδη τραβανε το νερο απτην κατω μερια και το βγαζουν απο πανω,βαζουμε σφουγγαρι χοντροτρυπο η ψιλοτρυπο αναλογα.γιατι η βατα μπουκωνει ευκολα/γρηγορα.στη δικια σου περιπτωση θα εβαζες ψιλοτρυπο αφου φοβασαι για το γονο.δεν ειναι λαθος που εβαλες βατα,απλα εχε υποψιν οτι καποια στιγμη θα μπουκωσει και θα πεσει η ροη αν δεν την αλλαξεις/πλυνεις.αυτο θα γινοτανε οτι και να εβαζες ομως.ο χρονος αλλαζει,αναλογα το υλικο.

η σειρα των υλικων δεν ειναι στανταρ,εξαρταται απτο φιλτρο και απτο καθε ενυδρειο ξεχωριστα.πχ σε δυο ιδια ενυδρεια με το ιδιο φιλτρο που στο ενα ταιζουμε πολυ και στο αλλο λιγο μπορει σε αυτο που ταιζουμε πολυ να χρειαζεται καποια αλλαγη/μετατροπη στο φιλτρο.συνηθως η σειρα των υλικων που δινουν οι εταιρειες ειναι το καλυτερο στησιμο.λεω η σειρα και οχι το ειδος,γιατι σε ενα φιλτρο που εχει δυο ειδη σφουγγαριων,ενα για μηχανικη φιλτρανση και ενα για αποικηση της βιολογιας αντι για siporax πχ,μπορουμε παντα να το αλλαξουμε με siporax η substrat κλπ.αναλογα και το φιλτρο βεβαια.εσυ ποιο φιλτρο εχεις?
στο 60λιτρο που εχω τα guppy ειναι ενα εσωτερικο της ελιτ
εχω κοψει το σφουγγαρι και εχω αφισει τα 2/5 και στον υπολοιπο χωρο εχω βαλει σιποραχ, περιπου 2 χουφτες, και κατω απο αυτο εβαλα λιγο βατα

εχτες ειχαμε και γενες! μαζι με θανατους!!!
η θηλυκια παρέδωσε μετα την γεννα, και ειμαι σχεδόν σίγουρος οτι μονο ενα μικρο ζει ακομα! τα αλλα εγιναν μεζες!
500 κρυψώνες, κερατοφυλλο, moss, μια χούφτα μακαρονι σε μια γωνίτσα.... αλλα αυτα πανω στο αμφορέα... πρώτη μούρη, σαν να λενε φαε με.!
__________________
by qbrain
qfail.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01523 seconds with 11 queries