Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 20-12-13, 22:22
Το avatar του χρήστη Apollwnas
Apollwnas Ο χρήστης Apollwnas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2007
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 704
Προεπιλογή Ερωτηση για συμπεριφορα σκαλαριου

Στο 450 λιτρο(1.50 50 65) μου εχω 17 σκαλαρια.τα 3 εκτων οποιων τα εχω 2 χρονια μαζι και τα αλλα 14 απο μια γεννα συνχομπιστα(οποτε δεν ειναι πληρες μεγεθος) τα εχω αποτο καλοκαιρι.Τα 2εκ των 3 σκαλαριων ειναι ζευγαρι και παντα επιαναν μια γωνια και εκαναν αυγα σε κανα φυτο.τα αυγα βεβαια ποτε δεν επιζουσαν.οποτε γινοταν αυτο ειχαμε το κλασικο κυνηγητο στα υπολοιπα μεχρι να απομακρυνθουν απο το σημειο με τα αυγα.την τελευταια εβδομαδα απο το το ζευγαρι που προανεφερα το αρσενικο εχει απομωνωσει το 3(το 3 αυτο ψαρι δεν εχει ζευγαρωσει ποτε με το αλλο μεγαλο θηλυκο) (απο τα μεγαλα) (τα υπολοιπα 14 ειναι μεσαιου μεγεθους) σε μια γωνια του ενυδρειου και ολο του κολαει σα να το μαλωνει και το αλλο απλα καθεται εκει.δεν πεφτει ξυλο ουυτε δαγκωνιες αλλα και ουτε εχει ζευγαρωσει με το θηλυκο.το θεμα ειναι οτι ενοχλει μονο αυτο το ψαρι και κανενα αλλο.τα ψαρια ειναι ισομεγεθη και ειναι μαλλον αρσενικα και τα 2.που οφειλετε αυτη η συμπεριφορα?το απομονωμενο σκαλαρι εχει αρχισιε και χανει ουρα απο το στες τι να του κανω ?να το βγαλω ?
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01674 seconds with 11 queries