Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 27-10-12, 20:58
Το avatar του χρήστη Grimo
Grimo Ο χρήστης Grimo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-12-2009
Περιοχή: Λαρισα
Μηνύματα: 52
Smile Νεο ξεκινημα- Ιδεες για colisa lalia

Καλησπερα παιδια λογω εργασιας σταματησα να ασχολουμαι με τον ενυδρειοκοσμο τον τελςυταιο χρονο και εχασα καθε ενδιαφερον οταν εχασα τον αγαπημενο betta μου.
Αποφασισα να ασχοληθω και παλι και θα ηθελα τα φωτα σας απο πιο εμπειρα μελη!

Αρχικα θεωρειστε ως δεδομενο οτι ολα θα γινουν απο την αρχη ακομα και το στρωσιμο!
Δεν θα βιαστω καθως θελω να αποφυγω τυχον λαθη.

Λοιπον, στην διαθεση μου εχω ενα 50λιτρο ενυδρειο με καπακι που παιρνει λαμπα 15w
Την ειχα αλλαξει σε ARCADIA και δεν εχει χρησιμοποιηθει πολυ!πιστευω ειμαι καλυμμενος.
Φιλτρο και θερμοστατη θα προμηθευτω καινουρια γιατι δεν μου φανηκαν και τα καλυτερα.
Εχω χαλικακι ενυδρειακο ενω θα προμηθευτω καινουρια ξυλα και φυτα ζωντανα
Ψαροσυνθεση θα ειναι 2 colisa lalia ζευγαρι που τα λατρευω και θελω να μ πειτε τι αλλο μπορω να βαλω ισως κανενα σαλιγκαρακι αν ναι ποιο και καμια γαριδα να ομορφυνει και να γινει λιγο συνθετο το ενυδρειακι.
Γνωριζω πως δεν ειναι αρκετα τα λιτρα για κατι ιδιαιτερο αλλα δυστυχως δεν εχω την ευχαιρια να μεταβω σε κατι μεγαλυτερο.
Εχω test υγρα api αλλα και stixks tetra full οργανωση!
Τα φωτα σας λοιπον για αγορα φιλτρου εσωτερικου, θερμοστατη θερμομετρο, τι αλλα ψαρια και ποια φυτα θα μπορουσα να βαλω.
Ακομη , ακουσα οτι οσο πιο νωρις βαλεις τα φυτα τοσο βοηθανε στο στρωσιμο με αμμωνια ισχυει? Ευχαριστω!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01438 seconds with 11 queries