Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 25-06-08, 12:05
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από γαυρος Εμφάνιση μηνυμάτων
χοντρε φιλε μου,
πρωτο ενυδρειο και εβαλες 3αρι τζαμι?
θελει πολλη εμπειρια για να κολλησεις τοσο λεπτο τζαμι οεο...
αρα 1ο λαθος!

μετα απο ποσες ωρες το γεμισες?
με τετοια ζεστη και υγρασια θες 3-4 μερες...
αρα υποψιαζομαι 2ο λαθος !

τη χαρτοταινια την βγαζουμε αμεσως πριν τραβηξει οεο...

αν δεις εκει που ειναι η κολληση, απο κοντα ομως, κανε ζουμ,
αν εχει φυσσαλιδες εγλωβισμενες μεσα στην κολληση.
αν εχει ειναι υποπτες...οσο πιο πολλες τοσο πιο υποπτες.
ακομη πιο χαλια θαναι η κατασταση οταν η φυσσαλιδα ειναι διαμπερης...

θα τα δεις στην πορεια.

βεβαια αν λαβω υπ οψη μου τα ποστ περι συλλογου σκεφτομαι οτι πρεπει να σου ανοιξει το ενυδρειακι μπας και ισιωσεις...

τωρα περιμενε ...αν κολλησε θα το δεις
Φίλε γαύρε! Το μεγαλύτερο λάθος που έκανα ήταν ότι δεν έφερα τα τζάμια να τα κολλήσουμε παρέα στο Σύλλογο, μόνο και μόνο για να έχω την επίβλεψη και τις συμβουλές των expert! Ήθελα να δοκιμάσω πρώτα μόνος μου τις δυνάμεις μου, να δω πώς τα πάω και πώς τα καταφέρνω, εξ'άλλου, σιγά το κατασκεύασμα, ένα .. Το επόμενο, αν μπορείτε κι εσείς, θα έρθω να το κάνουμε παρέα..

Συγκεκριμένα, τώρα, έχεις δίκιο για τα 3άρια (το έγραφα και μόνος μου παραπάνω), και για τις χαρτοταινίες.. Όσο για το στέγνωμα, το άφησα κάτι παραπάνω από δύο 24ωρα..

Αυτό το σχόλιο περί Συλλόγου, δεν το κατάλαβα.. Εδώ γραφόντουσαν post περί ανεξάρτητων κλιμακίων, άκυρες προτάσεις στον αέρα, καρναβάλι έγινε.. Όσα έγραψα εκεί μέσα ήταν κατά του ξεφτιλίσματος του Συλλόγου και της αρνητικής διαφήμισης που γινόταν, και η δική μου διαμαρτυρία ήταν ενάντια στο ΔΣ που επέτρεπε αυτή την απαράδεκτη χάβρα να εξελίσσεται..

Υ.Γ. Για να μήν ξεχνιόμαστε: "είσαι στο μυαλόοοο.. κάτι μαγικόοοοο!"
Καμιά μεταγραφή της προκοπής θα κάνει ρε συ ο πρόεδρος?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gohn1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
xontre..........και ποσο στοιχησε το εγχειρημα αν επιτρεπεται????
Γιάννης, σωστά? Το εγχείρημα στο συγκεκριμένο μέγεθος δε νομίζω ότι πολυ-συμφέρει, εκτός κι αν έχεις τζάμια/σιλικόνη που να περισσεύουν.. Σκέψου ότι αγοράζεις μία σιλικόνη και δε χρησιμοποιείς ούτε τη μισή, μήν πω ούτε το 1/3.. Μάλιστα, και ο τζαμάς της γειτονιάς με έκλεψε λιγάκι, το ίδιο και ένα συνοικιακό pet-shop απ'όπου πήρα τη σιλικόνη (το praktiker μου πέφτει μακριά και δεν προλάβαινα), οπότε τα νούμερα που πλήρωσα δεν είναι αντιπροσωπευτικά..

Εξ'άλλου, έχω δει στο Fish-Only (αγ. παρασκευή) αντίστοιχα κυβάκια με περίπου 10ευρώ, ενώ και το Water Inn φέρνει κάποια μικρά ενυδρειάκια, αντίστοιχης χωρητικότητας, με πορτατιφάκι και φιλτράκι hang-on (θερμοστάτης extra), με αρκετά χαμηλή τιμή..

Το DIY το έκανα περισσότερο για την εμπειρία και το χαβαλέ, είπα να δοκιμάσω μόνος μου με τις οδηγίες που κυκλοφορούν online, να δω τι θα καταφέρω..
__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xontros : 25-06-08 στις 12:05 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01851 seconds with 11 queries