Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 09-05-14, 00:56
PETROS_AFRICANOS Ο χρήστης PETROS_AFRICANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-09-2013
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή ΕΝΥΔΡΕΙΑΚΟ ΒΑΜΒΑΚΙ

Πολύ καλά τα λες φίλε Σπύρο,εγώ και κάποιοι ακόμα το αποκαλούμε ελληνιστί ως ενυδρειακό βαμβάκι.Αλλά το χειρότερο δεν είναι το λάθος που μπορούν να κάνουν αρχάριοι αλλά αυτό που πουλούν κάποιες εταιρείες γι' αυτή τη χρήση. Νομίζω ότι στην προκειμένη δεν είναι κακό να ονοματίσω μία εταιρεία για να προσέχουμε.Ένα από τα φίλτρα μου είναι ένα Κινέζικο SUNSUN HW302 και όταν το άνοιξα για να το δω ξαφνιάστηκα που αντί να δω το γνωστό filter wool είδα τυποποιημένο στο σχήμα του καλαθιού με την τρύπα που πρέπει να έχει εκεί που χρειάζεται για τον σωλήνα της κυκλοφορίας του νερού.Είχε άγρια υφή περισσότερο σκληρή από αυτή του υαλοβάμβακα ενός αποροφητήρα,μεγάλο πάχος αλλά περισσότερο συμπιεσμένο όχι αφράτο και πολύ φτωχό σε βιολογικό υλικό.Του πρόσθεσα siporax,ένα σφουγγάρι Nitrax της JUWEL για τα νιτρικά και στο πάνω καλάθι μια κάλτσα με άνθρακα και μπόλικο filter wool.Θα προσπαθήσω ν' ανεβάσω ένα σύνδεσμο και 2 φωτό από αυτόν για να καταλάβετε πως όσα ανάφερα πριν δεν είναι υπερβολές αλλά και τι εννοούσα.





http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&...,d.ZGU&cad=rja
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01523 seconds with 11 queries