Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #420  
Παλιά 15-06-18, 15:13
Το avatar του χρήστη klipitiklopos
klipitiklopos Ο χρήστης klipitiklopos δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimps Support
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Σαλαμινα
Μηνύματα: 1.703
Προεπιλογή

Γεια σου φιλε Γιαννη και δασκαλε!
Δεν θα βαρεθω να το λεω, μου επιτρεπεις ετσι;
Ουτε εγω δεν το πιστευα Γιαννη οτι θα μπορουσαν να αντεξουν τοσο, πρωτη φορα που αναγκαστηκα να τις αφησω στον αυτοματο για τοσο μεγαλο διαστημα.
Και το ωραιο ειναι οτι εξακολουθουν να ειναι υπερκινητικες και φαγανες!
Βεβαια το grade εχει παρει την κατω βολτα αφου δεν ανανεωνονται τα γονιδια, αλλα δεν παυουν να ειναι τα "μωρα μου".
Για την διατροφη πιστευω οτι βοηθησε η αλγη που εχει πιασει στα τζαμια.
Που τις χανεις που τις βρισκεις, εκει τσιμπολογανε συνεχεια.
Τωρα η ανεπαρκεια καποιων ιχνοστοιχειων εχει αρχισει και φαινεται στα φυλλα καποιων sagittaria subulata, αλλα αποζημιωνει η fissidens που θα ειναι τιγκα στην infusoria φανταζομαι.
Βεβαια ειχα και ταιστρα, οχι την παλια που ειχε χωρισμενα διαμερισματα οπου μπορεις να βαλεις διαφορετικες τροφες αλλα για μεχρι μια εβδομαδα, αλλα την κλασσικη οπου οσο ειχε μπατταρια εριχνε ενα mix τροφων σε χαμηλη ποσοτητα βεβαια, που ειχα φτιαξει με οτι γαριδοτροφες ειχα .
Παντως την βρηκα και αυτην με τελειωμενη την μπατταρια δεν ξερω απο ποτε, αλλα μαλλον οχι για μεγαλο διαστημα αφου η τροφη ειχε σχεδον αδειασει.
Εδω η "πατεντα", το σωληνακι ριχνει το νερο της αναπληρωσης μεσα στο χωνι, με αποτελεσμα να διαλυει την τροφη που πεφτει απο την ταιστρα, να την ανακατευει, και να την σπρωχνει με το σωληνακι που ειναι προσαρμοσμενο κατω απο το χωνι, χαμηλα στον βυθο σε σημεια που μαζευονται και μωρα, και μακρυα απο το προφιλτρο εισαγωγης του φιλτρου.


Τι να κανω που οι δουλειες δεν μπορουσαν να περιμενουν!
__________________

Οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη klipitiklopos : 15-06-18 στις 15:34
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01550 seconds with 11 queries