Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 03-01-10, 05:47
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.441
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
τωρα το διαβασα και ενισταμαι σε ολα οσα ειπωθηκαν...
ο γιωργος ειναι ενας κακοπροαιρετος ανθρωπος που το μονο που τον ενδιαφερει ειναι να ξεφορτωνεται τα πραγματα που εχει (πολλα απο αυτα καινουρια και αχρησιμοποιητα-ακουσον ακουσον)....τη βρωμια απο το ενυδρειο του....και το φορτιο της γνωσης που τον βαραινει...
δε θα κουραστω να το λεω πως σκεφτεται τον εαυτο του μονο...αλλα και παιρνει και αλλους στο λαιμο του ωστε να τους βοηθησει να φτιαξουν πετυχημενα ενυδρεια...ντροπη και αισχος!!!
τη σημερον ημερα με ολη την ιδιοτελεια που κυκλοφορει, το φθονο και την υστεροβουλια αυτος εχει το θρασσος να βοηθα ακομη και αγνωστους υλικα και ηθικα...
ΝΤΡΟΠΗ!!! αυτο εχω μονο να πω!
Χαιρομαι παρα πολυ που εχεις πιασει το νοημα!! Ντροπη και αισχος ειναι που εχεις γραψει τοσα αρθρα για να παραπλανησεις τοσο κοσμο, που προσπαθεις να επιβληθεις στους αλλους με ευγενεια και υποστηριζεις με ανιδιοτελεια ολους οσους εχουν αναγκη απο βοηθεια, που εχεις στειλει σε ολη την Ελλαδα αυτες τις κοκκινες γαριδες και φυτα (η κουριερ σου βγαζει ποσοστο επι των κερδων? ), που χαριζεις οτι μπορεις ...
Δεν πρεπει να ειναι ετσι ενας καθως-πρεπει συντονιστης! Θα πρεπει να εισαι αφ' υψηλου και να το παιζεις "ιστορια" να λες στον κοσμο "αν δεν σου αρεσει να φυγετε να πατε αλλου" να εισαι ειρωνικος και αναιδης και να εξοριζεις οποιον σου "μπαινει στη μυτη", και να κλειδωνεις οτι σε ενοχλει ... εχεις να μαθεις πολλα ακομα! Που θα παει?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΧρήστοςΠ Εμφάνιση μηνυμάτων
εγώ δεν σε γουστάρω μία ρε και είσαι όχι μόνο κακοπροαίρετος αλλά και δισκάς .

Μην μασας είσαι νεός και εσύ όπως και εγώ και τρώμε τις φάπες μαζεμένες

Για ρώτα κάποιους που ασχολούνται χρόνια έχουν βοηθήσει πολλούς τους έχουν γλυτώσει από χρήματα και κόπο τι έχουν ακούσει και τι ακούν .

Για τους δίσκους δεν λέω τίποτα έτσι για ν στην σπάσω
ΕΕΕΕ Ψιτ ()... για να πω την αληθεια ουτε εγω σε γουσταρω ... και για αυτο σου ευχομαι να αρχισουν να γεννανε οι αγριοι σου και να τρεχεις και να μη φτανεις να μεγαλωνεις μωρακια!! Ισχυει και για σενα η απαντηση στον Πανο ...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από POURITANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχήν μια και με τον georgarask στο παρελθόν έχω έρθει σε αντιπαράθεση.
Να πω ότι πιστεύω ότι ο γραπτός λόγος αφήνει περιθώρια να δημιουργούνται εντάσεις και να κορυφώνονται έως ένα βαθμό.
Το θέμα για μένα είναι να μην κράτιουνται κακίες.
Nα πω ότι ο georgarask είναι από τους λίγους που πάντα προσπαθούν να συμμετέχουν και να βοηθούν σχεδόν παντού και σε όλες της κατηγορίες κρατώντας έτσι με τον τρόπο τους ενεργό το gab. Δίνοντας με τον τρόπο αυτό κουράγιο στα μέλη που συμμετέχουν ότι κάποιος πάντα θα είναι εκεί για βοήθεια.

Σε ότι αφορά εμένα καλό είναι να υπάρχουν και οι διαφωνίες απλά να υπάρχουν επιχειρήματα και φυσικά κόσμια συμπεριφορά.

Τέλος να πω ότι μακάρι να υπήρχαν και άλλοι χομπιστες στο βαθμό που είναι ο georgarask που η προθυμία τους και ο χρόνος που ξοδεύουν να βοηθήσουν γνωστούς και αγνώστους σου δίνει κουράγιο σε ένα κόσμο που για να σου προσφέρει κάποιος κάτι πρέπει να έχει αμοιβή.

Μπράβο georgarask που ακόμα είσαι άνθρωπος.

Υ.Γ. σε όσους αρέσεις, σε όσους δεν αρέσεις ξύδι.
Ναι μπορω να πω οτι μερικες φορες ημουν σαν χριστουγιεννιατικο δεντρο (αναβαν και εσβηναν λαμπακια) στις συζητησεις μας ... παρολα αυτα οπως εχουν καταλαβει ολοι (σχεδον) ειμαι ανθρωπος που δεν μπορω να κρατησω κακιες και τετοια! Ειδηκα αν δω πως οι προθεσεις των αλλων ειναι καλες! Μπορω να σου πω οτι μου αρεσει πολυ που υπαρχει καποιος σαν εσενα (που να με συναγωνιζεται στην ειρωνεια ) και ειμαι σιγουρος οτι αν περιλαβουμε καποιον θα τον κανουμε να πηδηξει απο την ταρατσα -για να γλυτωσει- . Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους.
Γιώργο χώνε τα και γρίνιαζε όσο θες, το ψαράκι μου ζει, και το ενυδρείο μου δουλευει με τι "σαβόυρα" που "ξεφορτώθηκες" εκείνη την Κυριακή.
Εκανά και άλλη μπιπ... μετά, αλλά με την υπομονή που είχες να απαντήσης
σε ότι ερώτηση σου έκανα, αντιμετωπίστηκε και αυτή.
Ελπιζω το φιλτρο σου να γεμισει απο αυτη τη βρωμια ... και δε θα δεις ποτε ουτε ασθενεια ουτε θανατο (εκτος απο φυσικα αιτια) ... και να εχεις την ιδια υπομονη αν καποιος στο μελλον κανει μπιπ ... και χρειαστει την βοηθεια σου!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
Με τον Γιωργη εχω ερθει αρκετες φορες σε αντιπαραθεση οσον αφορα τα ενυδρειακα και τις συμβουλες προς τους "φρεσκους" αρχαριους,γιατι και εχω αρχαριος ειμαι αλλα "μπαγιατικος" αρχαριος,και τον εχω θεωρησει και κατηγορησει αρκετες φορες ως υπερβολικο προς τις απαιτησεις του προς τους νεους του χομπυ και ακομα υπερβολικο προς τις συμβουλες για χαμηλο ph,kh (συνδρομο δισκαδων) κ.α.
Ομως θα ημουν ηλιθιος και αχαριστος προς το gab αν δεν του ελεγα ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ για τις ωρες που τρωει εδω μεσα online και διδει τις συμβουλες του προς καθε ερωτηση αρχαριου και μη και οχι μονο,εχει εφοδιασει το μισο φορουμ με μπολι το αλλο μισο με φυτα και μερικους αρκετους ακομα με ψαρακια (οπως εμενα με τα εντλερ για την αναμυξη με τα βελγικα) χωρις να ζητησει ανταλλαγματα η χρηματα εστω συμβολικα.
Οποτε αν καποιος τον θεωρει κακοπροαιρετο,μονο κακοπροαιρετα μπορει να εκλειφθει!
Κeep Walking Γιωργη!
Ισως εχεις δικιο .... ειδηκα για τις παραμετρους - λιτρα που χρειαζεται καθε ψαρι! Και αυτο γινεται γιατι παιρνω την βελτιστη περιπτωση (που πιστευω οτι ειναι οι συνθηκες στο βιοτοπο τους) και την παρουσιαζω ως ελαχιστη απαιτηση! Αυτη ακριβως ειναι η σταση μου σε ολα τα πραγματα! Αν αρχισουμε κατι με τις καλυτερες προυποθεσεις ... τοτε στο μελλον μπορουμε να αγγιξουμε το τελειο!
Οσο για τα εντλερακια απλα ειμαι ρατσιστης και ηθελα να εξελληνιστουν οι Βελγιδες σου ..


Ασχετο αλλα και σχετικο ... να πω ευχαριστω στον Δικτατωρα μας ... Μακαρι οι δικτατωριες να ειχαν τοσο ελευθερια λογου και εκφρασης και που πηγαινει αντιθετα στο ρευμα εχοντας μονο την προθεση να φτιαξουν ολοι τα ενυδρεια τους σωστα και να χαιρομαστε χωρις προβληματα τα ψαρακια μας!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02593 seconds with 11 queries