Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 18-03-04, 23:50
soulmate Ο χρήστης soulmate δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή Παμφάγο OSCAR

Ο λόγος για ένα Oscar, που απέκτησα εδώ και λιγότερο από ένα μήνα..Ήδη έχει γίνει διπλάσιος σχεδόν και πηδάει πάνω από το νερό για να πάρει από το χέρι μου το φαγητό του..

Εκτός από τις γνωστές λίγο πολύ ψαροτροφές, έχω δοκιμάσει να του δώσω και διαπίστωσα ότι τα έφαγε χωρίς σκέψη και με μεγάλη βουλιμία, κασέρι, λουκάνικο, μπέικον!!

Πριν λίγο έκοψα ένα μικρό κομματάκι λουκάνικο, από τα φρανκφούρτης, τα λεπτά, μη χανταστείτε κανα χωριάτικο, χεχε, μου πεσε από τα χέρια μέσα στο ενυδρείο και το άρπαξε βάζοντάς το ολόκληρο στο στόμα του..

Φανταστείτε ένα κομμάτι σε διάμετρο 5λεπτών του ευρώ..

Το στόμα του ξεχείλωσε, ντρεπόταν κιόλας και μου γυρνούσε πλάτη και κρυβόταν στα πίσω μέρη του ενυδρείου, φυσικά δεν μπορούσε να το μασήσει και απλά το είχε στο στόμα του..

Άρχισα να ανησυχώ μη πάθει καμμια ασφυξία το ψάρι, αλλά τελικά, μετά από κανα τέταρτο, φαίνεται πως το κατάπιε και μάλλον όλα καλά..

Είναι τελικά παμφάγα τα όσκαρ;

Πειράζει αν τα ταίσιες που και που κανα κασεράκι, κανα κοτοπουλάκι, κανα λουκανικάκι ή μπείκον?

Είναι δυνατόν να πεινάει συνέχεια; Ότι και να του βάλεις, και όποτε και να το βάλεις στο ενυδρείο, το καταβροχθίζει με ορμή και χωρίς δεύτερη κουβέντα..

Τα φώτα σας παρακαλώ, και ελπίζω να μην έκανα τίποτε κακό και ανεπανόρθωτο..

Φιλικά.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01573 seconds with 11 queries