Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #58  
Παλιά 09-02-12, 17:40
Sakisdraminos Ο χρήστης Sakisdraminos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-03-2011
Περιοχή: Φίτζι,Σούβα
Μηνύματα: 5.282
Προεπιλογή

βασηκα ειχα στο μυαλο μου να κανω ενα ενιδριο με διασταση 150*60*60
με φυτα γιατι το εχω πολι μερακι και αμα μπορουσα να εβαζα δισκους.
μετα οι συνθηκες αλλαξαν και δεν πουλησα ενα ενιδριο με διαστασης 86*36*36(μου ειπε την ημερα που θα ερχοταν να το παρει οτι και καλα δεν ειχε με τι να το παρει) και αναγκαστικα να κανω το παλιο ενιδριο με φυτα μεχρι να μαζεψω λεφτα....να κανω η να βρω καινουργιο.
εβαλα λοιπον οτι ειχα μεχρι εκεινη την ωρα στο παλιο ενιδριο(υποστρομα,φυτα ριζες κ.α.) μου καναν δωρο και μια μπουκαλα και ειμαι μια χαρα πιστευω για την ωρα
μετα απο μετρησης το νερο μαλακωσε και σκεφτηκα να βαλω και λιγο τυρφη να μαλακωσει και αλλο γιανα βαλω σκαλαρια αντι για δισκου(λογο οτι πιστευω οτι ειναι πιο ευκολοι).
-------------------------
βασηκα ειχα στο μυαλο μου να κανω ενα ενιδριο με διασταση 150*60*60
με φυτα γιατι το εχω πολι μερακι και αμα μπορουσα να εβαζα δισκους.
μετα οι συνθηκες αλλαξαν και δεν πουλησα ενα ενιδριο με διαστασης 86*36*60(μου ειπε την ημερα που θα ερχοταν να το παρει οτι και καλα δεν ειχε με τι να το παρει) και αναγκαστικα να κανω το παλιο ενιδριο με φυτα μεχρι να μαζεψω λεφτα....να κανω η να βρω καινουργιο.
εβαλα λοιπον οτι ειχα μεχρι εκεινη την ωρα στο παλιο ενιδριο(υποστρομα,φυτα ριζες κ.α.) μου καναν δωρο και μια μπουκαλα και ειμαι μια χαρα πιστευω για την ωρα
μετα απο μετρησης το νερο μαλακωσε και σκεφτηκα να βαλω και λιγο τυρφη να μαλακωσει και αλλο γιανα βαλω σκαλαρια αντι για δισκου(λογο οτι πιστευω οτι ειναι πιο ευκολοι).
-------------------------
θα κανω και αλλαγη γιατι πρεπι να ειναι πιο θολο σημερα..
σημερα θα μου στιλουν απο πανω μια οσμωση..
σε ευχαριστω παντος γιατι θελω να κανω την χημεια του ενιδριου...
-------------------------
μια απορια οταν καθαριζω το φιτρο το οποιο ειναι fluval 305 και εχει περισοτερη πιεση βγαζει κατι απο μεσα κατι καφε ειναι σαν "αλγη" τι ακριβως ειναι????

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sakisdraminos : 09-02-12 στις 17:40 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01483 seconds with 11 queries