Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 02-09-13, 21:23
Το avatar του χρήστη nicpapa
nicpapa Ο χρήστης nicpapa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 2.212
Προεπιλογή

Ευχαριστώ παιδιά, θα δείξει πως θα πάνε... Δεν εχω ασχοληθει ποτέ μου με αυγά ψαριών και το μεγάλωμα τους , ολα μου είναι καινουρια...
Για μένα πάντως ειναι μεγάλη επιτυχία έστω και που βγήκαν απο το αυγουλάκι.
Περασαμε το πρωτο "ευκολο στάδιο" , τωρα είναι τα δυσκολα... Το φαγητο τους.
Διάβασα κάπου , οτι οι γαρίδες δεν τρώνε τα αυγά των ψαρίων , απλά τα καθαρίζουν σε περιπτωση που πιάσουν fungus ισχυει αυτό ? Αν ειναι να ρίξω μια παρτιδα αυγά , σε γαριδάδικο που εχει και ετοιμο φαγητο....
Κάθε μερα θα γεννάνε??? Ποσε φορές γενικά γεννάνε τα τετρα ? Το εχει επιχειρησει κανεις αλλος?

Περα την πλάκα ειναι κουραστικό , πολυ κουραστικο , μου περνει καθε μέρα γυρω στο 2-3 ωρο ... να βγάλω τα ψάρια , την σιτα, να βγάλω τα αυγα, να τα ξεχωρισω απο τα υπολοιματα των ψαριων , να τα βάλω σε αλλο ενυδρειο, μην τα δει πολυ φως , να συνεχίσω την σκουπα στο ενυδρειο να φυγουν τα υπολοιματα των τροφων , ολο και κάποιο αυγο θα μου εχει ξεφυγει, να φτιαξω τις παραμέτρους πάλι στο νερο αφου φευγει το μισό ενυδρειο ετσι, και να ξαναβάλω την σιτα , τα ξυλα , τα φυτά στο ίδιο μέρος , και μετα τα ψαρια.
Ασε που το νερο δεν το πετάω μηπως και τραβηξα κανένα αυγο καταλαθως , εχω γεμισει το μερος ..
Πολύ βρώμα τελικά , κάθε μερα ειναι γεμάτος ο πάτος του ενυδρειου με υπολοιματα τροφων και των ψαριών.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01452 seconds with 11 queries