Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 09-10-09, 09:59
Το avatar του χρήστη persival
persival Ο χρήστης persival δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-08-2009
Περιοχή: Άγιος Νικόλαος - Ηράκλειο
Μηνύματα: 610
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην persival Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην persival Send a message via Skype™ to persival
Προεπιλογή

Καλημέρα!

Καταρχάς για μια ακόμη φορά, ευχαριστω

Έχουμε και λέμε:

Οι πέτρες ίσως φαίνονται να αιωρούνται αλλά δεν είναι έτσι. Έκανα και "τεχνητό" σεισμό (τρομάρα μου) αλλα δεν κουνήθηκαν. Εννοείται βέβαια οτι στη συνέχεια έβαλα σιλικόνη όπου μπορούσα (όπου έβλεπα 2 πέτρες να ακουμπάνε, απο την μέση και πάνω). Τα κενά τα άφησα εσκεμμένα, για να μπορούν να μπαίνουν τα ψαράκια. Αυτός δεν είναι και ο σκοπός; Να βάλω μικρές πετρούλες ανάμεσα και να το κάνω να μοιάζει πιο φυσικό, είναι εύκολο και σίγουρα ακίνδυνο, έτσι όμως δεν θα περιορίσω τις κρυψώνες;
Σχετικά με την άμμο, μιας και έχω αρκετό ωφέλιμο ύψος, σκέφτομαι να την ανεβάσω γύρω στους 6 πόντους πάνω απο το φελιζόλ, οπότε (θεωρητικά πάντα) δεν θα υπάρξει πρόβλημα.
Λες για φυτά ε; Σκεφτόμουν να το αφήσω ως έχει... αν βάλω, λες να τα τοποθετήσω στην μέση ή στο πλάι, κοντά στις πέτρες; Το σκέφτομαι σοβαρά... δεν θα τα ξηλώσουν τα "θηρία" που λες κι εσύ;
Όταν με το καλό γυρίσω σπιτί, αν έχει βάλει η καλή μου την υπόλοιπη άμμο, θα δω αν μπορώ να βάλω κι άλλη σιλικόνη στις πέτρες και αύριο θα βάλω νεράκι με οτι άλλο αναφέρεις...
Πάντως είμαι αρκετά ενθουσιασμένος!

Υ.Γ. Όντως μπράβο της, πιάνει το χεράκι της! Να φανταστείς πήρα το πρώτο ενυδρείο για χάρη της και απο τότε έχω κολλήσει πολύ περισσότερο απο εκείνη
__________________
_
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02268 seconds with 11 queries