Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #427  
Παλιά 16-11-08, 15:01
Το avatar του χρήστη Σπύρος Μ
Σπύρος Μ Ο χρήστης Σπύρος Μ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Περιοχή: Αιγαλεω
Μηνύματα: 1.232
Προεπιλογή

Τα ψαρια θα τα καθηστερήσω λίγω ακόμα ωστε να δω τι γίνεται.
Παντως το χρυσόψαρο μια χαρά ειναι.Ενυδρειο στρωμένο.Κατάφερα και εριξα την θερμοκρασία στους 19 βαθμούς.Επειδή είναι σχετικά μεγάλο το ήθελε ο θείος μου ενω στην Μεσσηνία δεν έχει βρεί.Ευχαριστώ και παλι!!!
-------------------------
Κατα δασκάλου Πάνου:απαντήσεις στα ερωτήματα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
σπυρο αν οι μετρησεις ειναι σωστες....τοτε το ενυδρειο σου εχει στρωσει.... ειναι σύγουρες οι μετρήσεις ενω παράλληλα μετρήσα και με στικς

καθαρισε τα σαλιγκαρια λοιπον και αφου τα βαλεις ..κανε μια αλλαγη νερου να κατεβουν λιγο τα νιτρικα....τσεκαρε θερμοκρασιες.. και μετρησεις παραμετρων νερου ξανα (σκληροτητες κ.τ.λ.)...και αν ειναι σωστες για τα ψαρακια που θες ..αγορασε τα ψαρακια ..βγαλε το χρυσοψαρο και βαλε τα ψαρακια.....πανε το χρυσοψαρο αμεσα στη λινη του θειου...(ολο το σοι με το χομπυ??) και παρατηρησε τα αν ολα βαινουν καλως.... επεισα τον θείο μου να φτιάξει λίμνη ωστε να αρέσει και στους δικούς μου να φτιάξουμε και εμείς!!!

οταν επελθει η δευτερα παρουσια...εεε...συγνωμη η σταθεροτητα στο ενυδρειο ηθελα να πω (χιουμορ.. μη θυμωσεις )...βγαλε μερικες φωτο και παρουσιασε μας το ενυδρειο σου... μην ανησηχείς δάσκαλε δεν θυμώνω

αντε περιμενω να μας εκπληξεις!! me to!

υ.γ. χρονο να στησεις κι αλλα ενυδρεια εχεις πολυ...ολη τη ζωη μπροστα σου....για την ωρα εστιασε την προσοχη σου σε αυτο!!!
θα το λάβω υπόψην μου δάσκαλε!!!
-------------------------
Κατα Αλεξάνδρου:απαντήσεις στα ερωτήματα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexinio Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε westie...θεωρείς ότι αυτό που έκανες είναι κίνηση σωστού χομπίστα? το ενυδρείο είναι στρωμενο Αλεξανδρε.Του ρυθμισα και την θερμοκρασία για να νιώνει άνετα αυτές τις μέρες που θα μείνει ενω παραλληλα δεν το ταιζω συχνα λογο οτι φοβάμαι οτι θα ανεβεί η αμμωνία αλλα σήμερα εφαγε με ευχαριστηση tubifex(ξερω οτι μπορεί αυτα του σκουλήκια να εχουν ασθένειες αλλα δεν εχεει εμφανιστεί πρόβλημα στα ψάρια μου μεχρι τώρα). Ευτυχώς που δεν έχεις αμωνία αλλά αν είχες γιατί να την έτρωγε στην μάπα το χρυσόψαρο ενώ υπάρχουν τόσοι άλλοι τρόποι...
εντάξει υπάρχουν.Αλλα νομίζω πως το ψαράκι είναι υγιες αφού και τρώει την τροφή και είναι ενεργητικο και μου εχει φάει οτι φυτό είχα ριξει μεσα.


Ερώτηση προς ολους:Να αρχίσω να ρίχνω το tanganyika buffer ωστε να ανεβάσω το ph?
__________________
το 120 λιτρό μου

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Σπύρος Μ : 16-11-08 στις 15:01 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01701 seconds with 11 queries