Θέμα: REBOOT-MED60
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 26-08-19, 12:53
Το avatar του χρήστη Dimae
Dimae Ο χρήστης Dimae δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-08-2017
Περιοχή: Peiraious
Μηνύματα: 89
Προεπιλογή

Καλησπέρα παιδιά,οσο οι μέρες περνούν στο εξοχικό τόσο περισσότερο αυξάνονται και οι ομορφιές που βλέπω και μαζεύω ..

Παρά το διάβασμα που έχω ρίξει τον τελευταίο χρόνο διαρκώς ανακαλύπτω καινούργιες μαγιες στην θάλασσα μας...
Παράδειγμα βρήκα ένα τοσοδουλικο ψαράκι με κίτρινοπο χρώμα μέσα σε μια τρυπουλα μιας πετρας να βγάζει το κεφάλι του σαν σκουληκάκι...

Την στιγμή έχω κρατήσει 6 σαλιάρες από 4 διαφορετικά είδη που συζούσαν στο ίδιο rockpool,2 γοβιους και 3 κεφαλους με την σηκωτή.

Επισης, έχω μαζέψει πολλά διαφορετικά είδη φυκης που δεν γνωρίζω πως μπορώ να διατηρήσω παραθέτω φώτο. Μελέτησα πάντως το περιβάλλον τους.. Ήταν προσκόλλημενα σε βράχους κοντά στην ακτή...

Καλόγριες,σπαρους και ένα πανέμορφο ψάρι με κίτρινη λωρίδα που μου θυμίζει αγγελοψαρο των τροπικών,οσο και να παλεύω απλά δεν μπαίνουν μέσα

Να καταλάβετε είχα ρίξει την αποχη Κ περίμενα. Το κοπάδι είχε πάει οπουδήποτε πλην της αποχής. Με το που την βγάζω όλο το κοπάδι στο σημείο που βρισκόταν η αποχη....
Πραγματικά θα εκτιμούσα τα φώτα σας..

Τώρα οσον αφορά το 200λ το ενυδρείο αυτό έχει περάσει Κ φιλοξενήσει πολλά...
Από γκουραμια και ραμιρεζια μέχρι twig catfish και "καρχαρίες" του γλυκού νερού..


Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
-------------------------
Επίσης για τις πέτρες.. Τραγανα δεν βρίσκω
και μερικούς ψαράδες που ρώτησα όταν τους το είπα με κοιτάγανε περίεργα....

Ο βράχος που έχω χρησιμοποιήσει είναι τροπικός. Το θεώρησα ως καλύτερη επιλογή μιας Κ περισσότερο πορωδης ειναι και δική μας τραγανα ως τώρα δεν έχω δει

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dimae : 26-08-19 στις 12:53 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01527 seconds with 11 queries