Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 16-04-18, 16:09
Το avatar του χρήστη pagokoftis
pagokoftis Ο χρήστης pagokoftis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 896
Προεπιλογή

Να ΄σαι καλά φίλε μου!! Υπάρχουν όλα τα καλά στην θαλασσίτσα μας!! Τα τροπικά, εντάξει το παραδέχομαι είναι πολύ πιο όμορφα, αλλά και τα δικά μας μια χαρά είναι!!
Αν σου αρέσει το συγκεκριμένο, τότε θα εκπλαγείς με τo ενυδρείο του φίλου Samian...
Θα ανεβάσω φωτός σύντομα...
Αν επιλέξεις οργανισμους απο τα ρηχά νερά.. με μερικά ανεμιστηράκια δεν θα έχεις πρόβλημα πιστεύω στη θερμοκρασία...
Είχα ενυδρείο περίπου 500 λίτρων με ανεμιστηράκια..
Ψαράκια που ζουν στα πολύ ρηχά, π.χ. διάφορα είδη γοβιών, τα έχω συναντήσει το καλοκαίρι σε νερό φυσικών λεκανών, που μου έμοιαζε βραστό κυριολεκτικά, μέσα σε κίτρινο νερό γεμάτο φύκια!! Και δεν μιλώ για αποκομμένες απο την θάλασσα λεκάνες..
Μέχρι και 26 βαθμους είσαι αρχοντας αλλά μου έχει φτάσει και 28 και 29 αρκετές μέρες με αυξημένη υγρασία.. χωρίς κάποιο πρόβλημα, θέλω να πιστεύω τουλάχιστον... δεν παρατήρησα κάποια περίεργη συμπεριφορά εννοώ... Αν έχεις κοράλια απο τα βαθιά, δεν θα πρέπει να ξεπεράσεις 24 βαθμούς.. Πάνω απο 24 τα έβλεπα κλειστά ή άρρωστα...
Μην ξεχνάς οτι εκτός αν έχεις τίποτα δίσκους... πάνω απο 28 βαθμούς δεν αντέχουν ούτε τα τροπικά, είτε reef, είτε γλυκού νερού...
Προσωπικά το θεωρώ το πιο οικονομικό ενυδρείο που μπορέις να έχεις αν λάβεις υπ όψιν σου οτι δεν χρειάζεται θερμαντήρα ούτε τιποτα ιδιαίτερο σε φωτισμό!! Από τα πιο οικονομικά τουλάχιστον..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01419 seconds with 11 queries