Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 18-03-13, 03:15
Το avatar του χρήστη tsoui
tsoui Ο χρήστης tsoui δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2011
Περιοχή: Κατω Πατησια
Μηνύματα: 2.245
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aquahobby Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα σας και πάλι,
Υποθετωντας οτι θα γινει το παραπανω με επιτυχια οι οργανισμοι κατα ποσο συμπεριφερονται οπως στη φυση.?1.5 μετρο ειναι αρκετο οταν στη φυση κανουν χιλιομετρα?το ιδιο και το ιδιο σκηνικο δεν τα στρεσάρει?Εχουν τη νοημοσυνη να ''καταλαβουν'' που ζουν?

Καθε αποψη δεκτή.Σορυ αν φαινομαι κουραστικος
Πιστεψε με το εχω ξαναγραψει ξανα τα ψαρια αντιλαμβανονται αμεσως σε τη χωρο βρισκονται και τη υπαρχει γυρω τους κατα συνεπεια γνωριζουν και δεν περιμενουν καθε μερα να τους πεταχτει ενας θυρευτης απο την αλλη ακρη του ενυδρειου ξαφνικα, αν ειχαν αυτη την εντυπωση οταν τα ταιζεις δεν θα ανεβαιναν σαν μανιακα να φανε οταν ανοιγεις το καπακι,θα εμεναν κρυμενα και αν περναγε κατι απο μπροστα τους θα το αρπαζανε.Επισης κανεις δεν μπορει να μιλησει για φυσικες συμπεριφορες ψαριων στα ενυδρεια αφου κανεις δεν εχει βουτηξει στον αμαζονιο πχ για μερικα χρονια για να μελετησει την συμπεριφορα οποιουδηποτε ειδους, στο ενυδρειο θα δεις κατι κοντα σε αυτο γιατι απλα ετσι ειναι προγραματισμενα να ζουν κατα συνεπεια και η αναπαραγωγη.
Μπορω να σου πω με απολυτη σιγουρια μιας και με την θαλασσα ασχολουμε καμμια 20 κοντα χρονια καταδυσεις κτλπ και εχω παρατηρησει απειρες ωρες τα θαλασσινα ψαρια αν μου πει καποιος οτι εχει στο ενυδρειο ενα λαβρακι και βλεπει αγρια συμπεριφορα θα γελαω με τις ωρες υποθετω οτι και στου γλυκου συμβαινει το αντιστοιχο συγνωμη με την σειρα μου για το σεντονι.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από moufas1973 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μονο θετικο που βρισκω ειναι οτι τα σωνεις απο εναν κακο πετσοπα, γιατι υπαρχουν και σωστοι πετσοπαδες.

Αλλα απο το να βρισκεται στο μπουντρουμι των πετσοπαδων χιλιες φορες στις βιλαρες του Σπυρου
Απ τις βιλαρες του οποιουδηποτε στην ελλαδα και κατ επεκταση του κοσμου καλυτερα ειναι στην φυση, εμεις συντηρουμε την βιομηχανια αυτη για να κανουμε το κεφι μας δεν σωζουμε κανενα οργανισμο αντιθετα σκοτωνουμε πολλους

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsoui : 18-03-13 στις 03:15 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02012 seconds with 11 queries