Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 16-07-15, 08:22
Το avatar του χρήστη Gemomar
Gemomar Ο χρήστης Gemomar δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-05-2013
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 68
Προεπιλογή

και εγώ είχα θέματα με την wind ! .... είναι πάγια πολιτική της εταιρίας ... είτε πας σε ένα δικηγορικό γραφείο ήτε στην προστασία του πολίτη ή όπου θέλεις ... μην ανησυχείς ... για να κινηθούν νομικά εναντίον σου χρειάζεται να πληρώσουν παράβολο των 150 ευρώ για αγωγή και μη ψαρώνεις ότι είναι μεγάλη εταιρία και δε μασάει ... μασάει και παρά μασάει ... είναι πάρα πολύ κόσμος εκεί έξω που έχει θέματα με την εν λόγω εταιρία για τέτοιου είδους ελλιπείς ενημερώσεις και το έχει άγει σε επάγγελμα τη φοβέρα ... ... άλλωστε μπορείς να επικαλεστείς τις ηχογραφημένες συνομιλίες που αυτοί έχουν .... άσε που αν έχουν συνομιλίες με υπάλληλό τους να σε απειλεί έμμεσα ή άμεσα είναι ότι πιο ακυρωτικό μπορούν να κάνουν ! ... δεν υπάρχει διεκδίκηση των όρων του συμβολαίου , δε μπορούν νομικά να κάνουν κάτι και αν προσπαθήσουν να κινηθούν ... θα χάσουν (εάν μπουν στη διαδικασία ... αρκεί όντος οι ημερομηνίες που λες να ισχύουν ...

για το ιστορικό ... είχα 3 σιμ ... 3 νούμερα κινητής της wind (όχι κάποιο ειδικό πακέτο ...απλά 3 σιμ με διαφορετικά νούμερα συνδεμένα με το ΑΦΜ μου) 5 χρόνια ... στα 3 χρόνια κάνω αίτηση να κόψω το ένα ... όλα καλά και ρόδινα ... για καλή μου τύχη δε πέταξα την σιμ αλλά την έβαλα σε ένα φάκελο στο συρτάρι με τα αρχεία τα φορολογικά μου (που σημαίνει ξέρω αν χρησιμοποιείται ή όχι) .... στα 5 χρόνια αποφάσισα πως θέλω να διακόψω τελείως τα άλλα 2 νούμερα που είχαν απομείνει ... να μην έχω καθόλου wind ... γιατί έβλεπα στους αναλυτικούς λογαριασμούς, νούμερα που δεν είχα καλέσει ποτέ .... από τότε (πάνω από 2 χρόνια τώρα ) ενώ έχω πληρώσει ότι λογαριασμό είχα και δεν είχα μου στέλνουν να πληρώσω και για το κομμένο νούμερο τα πάγια ... με την δικαιολογία ότι είχε κάπου κολλήσει η αίτηση διακοπής στο σύστημα και ότι και καλά τόσο καιρό δε μπορούσαν να με βρουν για να με ενημερώσουν (ενώ έχω το φαξ με την αίτηση διακοπής με όλα καλά από κατάστημα της wind) ... και μάλιστα ότι είχαν γίνει και κλήσεις από τη συγκεκριμένη σιμ - γραμμή ... αγανάκτησα τόσο μαζί τους που είπα ας κινηθούν νομικά και ειλικρινά να μπω σε διαδικασία να τρέχω στα δικαστήρια χαλάλι τους ... όμως το μόνο που κάνουν είναι να τηλεφωνούν και να απειλούν ... ο δικηγόρος που πήγα για να έχω μια συμβουλή σε περίπτωση που όντος πάνε δικαστικά ... ακόμα περιμένει να του πάω το εξώδικο από αυτούς .

μη ψαρώνεις .
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01580 seconds with 11 queries