Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 17-02-07, 23:22
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Χαίρομαι πολύ που ένα ερώτημα δεν απαντάται μονολεκτικά αλλά ανοίγει μια ολόκληρη συζήτηση με επιχειρήματα και αποδείξεις.
Απαντώ σε κάποια ερωτήματα που τέθηκαν σχετικά με τις παραμέτρους του ενυδρείου μου.
Λοιπόν το ph κυμαίνεται από 7.70 μέχρι 8.20 κατά τη διάρκεια της μέρας, μετρημένο με phμετρο της pinnin που το έχω βουτηγμένο μόνιμα στο νερό. Δεν ξέρω αν αυτό επηρεάζει τη μέτρηση. Έχω προσθέσει 2-3 φορές (από δύο κουταλάκια τη κάθε φορά) το buffer της Seachem.
Φωσφορικά δεν ξέρω αν έχω.
Πήγα προχθές Ηράκλειο και πήρα ένα πολύποδα, ένα σαρκώφυτο και 3-4 μανιταράκια σε μια πέτρα. Το σαρκώφυτο δεν έχει ανοίξει ακόμα και έχει βγάλει κάτι σα χνούδι περιμετρικά το οποίο φεύγει με λίγο περισσότερη κυκλοφορία.
Ψάρια δε βρήκα. Εξακολουθώ να ρίχνω σκέτη τροφή καθημερινά για διατήρηση της βιολογίας.
Ακόμα αγόρασα συμπλήρωμα ασβεστίου της Reef Evolution το coral san και στρόντιο Reef evolution το strontium concentrate. Πήρα κι ένα τεστ για ασβέστιο και ένα μπουκαλάκι πλανκτόν (έγραφε plancto).
Αυτά, τώρα θάθελα να συμμετέχω κι εγώ στο προβληματισμό σας σχετικά με τα κοπήποδα αλλά δεν ξέρω τι είναι, το μέγεθος τους, με τι τρέφονται, ποιους εχθρούς έχουν, τι αντοχές έχουν…
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01501 seconds with 11 queries