Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 31-05-15, 18:21
Το avatar του χρήστη BaCh
BaCh Ο χρήστης BaCh δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-11-2014
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 117
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε Bach, παρακολουθω το θεμα απο την αρχη κι ας μην εχω γραψει και πολλα.

Το προβλημα στο ενυδρειο, δυστυχως, δεν ειναι οτι ταϊσες καρυδα. Το προβλημα σου ειναι η υψηλη και λαθος ιχθυοσυνθεση. Δεν ειναι τυχαιο οτι καποιοι εχουν μελετησει τα προφιλ των ψαριων που βαζουμε στο ενυδρειο. Αυτο δεν εχει γινει για εγκυκλοπαιδικους λογους, αλλα για λογους πρακτικοτητας, ωστε να μπορουμε να εχουμε υγιη ενυδρεια με υγιεις κατοικους.

Αν θελεις να μην το βλεπεις απο επιλογη, δικαιωμα σου. Κανενας δεν μπορει να σου πει τιποτα. Επειδη διαβαζει και κοσμος και δεν θα ηθελα να βγαλει λαθος συμπερασματα, ομως, θα ηθελα να τονισω οτι το ενυδρειο αυτη τη στιγμη μου δινει την αισθηση ωρολογιακης βομβας, που καποια στιγμη θα εκραγει και θα βγουν ολα τα προβληματα (τα σαλιγκαρια ηταν μια πολυ καλη ενδειξη οτι κατι δεν πηγαινει καλα και πρακτικα). Ελπιζω να βγω ψευτης, αλλα δεν ειμαι καθολου σιγουρος γι' αυτο. Για να ειμαστε αντικειμενκοι, τοσα (και αυτα τα) ψαρακια σε ενα 60αρι ενυδρειο, ομως, μονο προβληματα θα φερουν.

Στο συμπερασμα τωρα:
-ειτε βλεπεις τα λαθη και φροντιζεις να αποχωρηστεις καποια ειδη του ενυδρειου, αυξανοντας τις αλλαγες νερου μεχρι να γινει αυτο.
-ειτε αφηνεις το ενυδρειο σε αυτη την πορεια που εχει.

Ολοι με λαθη ξεκινησαμε, λογω αγνοιας. Δεν εισαι ο πρωτος, ουτε ο τελευταιος. Το θεμα ειναι τι κανει καποιος οταν καταλαβει τα λαθη του.

Καλη συνεχεια απο εμενα.

Δεν έχω καμία πίστη.

Ναι, το είπαμε, θεωρητικά η ψαροσύνθεση είναι λάθος και υπάρχει ιχθυοφόρτωση. Μέχρι εδώ συμφωνούμε.

Οι τιμές του νερού όμως είναι μια χαρά για τα σαλιγκάρια. Γιατί πέθαναν τα σαλιγκάρια;
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από samgr Εμφάνιση μηνυμάτων


Η καρύδα υπάρχει περίπτωση να έχει κάποια ποσότητα χαλκού ?
Απ' ότι διαβάζω στο Αγγλικό λίμα της wikipedia, περιέχει λίπος (το 89% του οποίου είναι κορεσμένο), και υδατάνθρακες. Η σύστασή του περιλαμβάνει διαιτιτικά ανόργανα άλατα, μαγγάνιο, σίδηρο, φώσφορο και ψευδάργυρο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BaCh : 31-05-15 στις 18:21 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01636 seconds with 11 queries