Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 09-11-09, 00:22
Το avatar του χρήστη aquaman
aquaman Ο χρήστης aquaman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-08-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.678
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jasperaki81 Εμφάνιση μηνυμάτων


ΘΑ μου δωσεις ????Ευχαριστω!!!!!
Ωραια λοιπον!εχουμε και λεμε...μου δινεις εσυ (το πως δεν το γνωριζω εσυ ξερεις)παω σπιτι και μετα????
Αμμωνια εχει τωρα 3-4 ....
πες μου περιλιπτικα!
και επισης χρειαζομαι αεροαντλια στο ενυδρειο?εχω αρκετα φυτα,
-------------------------
Δεν ξερω τι μετρησεις εχει.Παντως δεν εμπιστευομαι γιατι δεν νοιαζονται καθολου.
Αν παρω τα ψαρια πισω και ακομα ειναι με μυκητες και τα βαλω στο ενυδρειο που θα ειναι φρεσκοστρωμενο θα εχω προβλημα????
Αφού βρήκες άτομο, και μάλιστα πολύ έμπειρο, να σου δώσει μπόλι, το παίρνεις σφαίρα, και κρατάς τα χρήματά σου για άλλες χρήσεις .

Το μπόλι θα είναι βασικά η "βρώμα" από το φίλτρο του "δότη" την οποία την περιχύνεις στα υλικά του δικού σου φίλτρου. Σε πολύ λίγο διάστημα θα δεις την αμμωνία σου να μηδενίζεται, το ίδιο και τα νιτρώδη (ΝΟ2) ενώ τα ΝΟ3 θα ανεβούν ψηλά. Τότε είσαι έτοιμη.

Προφανώς για να αντιληφθείς τα παραπάνω θα χρειαζεσαι καθημερινές μετρήσεις με υγρά τεστ για ΝΗ3, ΝΟ2, ΝΟ3.

Τώρα, αν τα ψάρια είναι ήδη άρρωστα, θα έχουν μια ταλαιπωρία με τις αλλαγές ενυδρείων, αλλά αυτό δεν το γλυτώνεις νομίζω. Αν τους παρέχεις καλές συνθήκες νερού, θα έχουν την ευκαιρία να γίνουν καλά, αλλά εγγυήσεις δεν υπάρχουν (ούτε στο ενυδρείο σου αλλά ούτε και στου πετ σοπ... )
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01408 seconds with 11 queries