Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #67  
Παλιά 21-06-17, 11:57
Το avatar του χρήστη XrhstosT
XrhstosT Ο χρήστης XrhstosT δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-03-2016
Περιοχή: Κάτω Πατήσια
Μηνύματα: 660
Προεπιλογή

Παιδιά καλησπέρα!Δύο εβδομάδες έκλεισα σήμερα με το στρώσιμο του ενυδρείου με τροφή και τα αποτελέσματα στην παρακάτω φωτογραφία.Δεν είχα κάνει μετρήσεις από το ξεκίνημα και είπα σήμερα να κάνω υπό την σκέψη ότι θα φάω κανά μήνα.Βρε παιδιά είναι δυνατόν;Έστρωσε σε δύο εβδομάδες;Τα τεστ της Api λήγουν το 2020,τροφή έβαζα 2,5 κουταλιές του γλυκόυ κάθε 3 μέρες με καθαρά λίτρα νερού τα 115.Τι λέτε;

Στάλθηκε από το M5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
-------------------------
Καλημέρα σας!Σκοπεύω να κάνω ένα τεστ στο νερό της βρύσης για τα νιτρικά.Αλλά τέτοιο ποσοστό θεωρώ οτι είναι απίθανο να υπάρχει στο νερό της ΕΥΔΑΠ.Από την άλλη σκέφτομαι,μήπως υπάρχει κάτι μέσα στο ενυδρείο που ανεβάζει τα νιτρικα.Θα μπορούσε να συμβει κάτι τέτοιο;Μόνο τα νιτρικα χωρίς να έχει υπάρξει κύκλος του αζωτου;Από την άλλη βέβαια,μου φαίνεται παράξενο ένα κουτάκι τροφής μέσα σε δύο εβδομάδες να μην έχει δημιουργήσει NH3/4.Όλα αυτά είναι σκέψεις...Δεν μπορώ να ξέρω,υποθέτω...Απλά,μου φαίνεται πολύ καλό για να συμβαίνει...

Στάλθηκε από το M5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη XrhstosT : 21-06-17 στις 11:57 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01402 seconds with 11 queries