Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 13-07-10, 12:56
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Μπορώ να καταλάβω τον πόνο του Σοφρώνη...γιατί είμαι από τους πρώτους που έμαθα για αυτό το τρομερό συμβάν. Ειναι κάτι που δεν εκφράζεται με τα λόγια.

Πριν μια εβδομάδα, κάποιος κύριος μπήκε στην αυλή όπου διατηρεί ο Σοφρώνης τη μεγάλη του λίμνη με τα μεγάλα του ΚΟΙ. Ο συγκεκριμένος κύριος, γνώστης του χώρου, μή έχοντας τίποτε άλλο για να αιχμαλωτήσει κοι για τη λίμνη του, πήρε μαζί του το καμάκι που χρησιμοποιεί στο ψάρεμα. Μιας και ο χώρος είναι λιγάκι απόμερος, είχε όλο το χρόνο να καμακώσει και να πάρει ΟΛΑ τα μεγάλα κοι μερικά εκ των οποίων μεγαλύτερα των 55 εκατοστών, αρκετών χρόνων (μερικές δεκάδες ψάρια). Στην απροσεξία του μάλιστα, δημιούργησε και ζημιές στην ίδια τη λίμνη, που είναι καμωμένη με λάινερ.

Όπως είναι φυσικό, όση περίθαλψη και αν προσπάθησε να δώσει ο εν λόγω κύριος, τα "έχασε" όλα τα ψάρια ...και όπως λέει και ο Τριβιζάς...ούτε γάτα, ούτε ζημιά!!!

Γνωρίζοντας προσωπικά των Σωφρώνη αρκετά καλά, αλλά ιδιαίτερα την αγάπη του για τα συγκεκριμένα ψάρια (πράγμα που μου διοχέτευσε όσο καιρό τον γνωρίζω...) μπορώ να φανταστώ την πίκρα του. Μή έχοντας τίποτε άλλο να κάνω από την πλευρά μου, απλά μοιράζομαι και εγώ μαζί σας αυτό το άθλιο γεγονός που συνέβηκε.... για μια γενικότερη κατακραυγή...

Ο κλέφτης βρέθηκε....τί πρέπει να γίνεί λέτε?
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01405 seconds with 11 queries