Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 29-03-18, 14:42
originalpeter Ο χρήστης originalpeter δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-01-2016
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή

Πιστευω πως ναι θα βρεις τα αποτελεσματα που θελεις.Το Ph εκτος οτι τα επηρεαζει στις γεννες τα επηρεαζει και στις ασθενειες!Οταν τα ψαρια βρισκονται σε νερο με ιδια σκληροτητα και ιδια αλκαλικοτητα με του βιοτοπου τους καθιστανται και πιο ανθεκτικα νομιζω απεναντι σε ασθενειες!Για να βγαλεις ασφαλες συμπερασμα για τα φυλα οσον αφορα τα μορφολογικα χαρακτηριστικα οπως το μεγεθος που σου προανεφερα μπορεις να διακρινεις διαφορα αρσενικου και θηλυκου μονο σε ενηλικα ψαρια που εχουν αναπτυχθει πληρωςΑυτο με τα πτερυγια που σου ειπα το εχω διαβασει στο Seriously fish ομως δεν το εχω καταλαβει και εγω καλα..απο εκει και περα μπορεις να το καταλαβεις μονο απο τις συμπεριφορες..εαν παρατηρησεις καποιο ψαρι να φλερταρει καποιο αλλο "χορευοντας" εξω απο το κοχυλι του να ξερεις πως προκειται για θηλυκο!
-------------------------
Το Ph του δικτυου στην περιοχη που μενω πρεπει να κυμαινεται απο 7.4-7.6..δεν εχω ριξει ποτε καποιο προσθετο σκευασμα,εχω ανεβασει την τιμη του Ph αποκλειστικα με την χρηση ασβεστολιθικων πετρων και αμμο θαλασσης!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη originalpeter : 29-03-18 στις 14:42 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01335 seconds with 11 queries