Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 29-03-18, 13:24
originalpeter Ο χρήστης originalpeter δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-01-2016
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή

Καλησπερα και καλως ηρθες στην αφρικη!Ως κατοχος ocellatus εδω και 2 χρονια θα σου πω πως σε λιγο καιρο θα εχεις θεματα με σοβαρες αψιμαχιες...το ενυδρειο ειανι αρκετα μικρο για 6 ατομα καθως προκειται για ενα αρκετα περιοχικο και επιθετικο ειδος παρα το μικρο του μεγεθος...φαντασου εγω εχω 6 σε 200 λιτρα μονα τους και γινεται ενας ψιλοχαμος..εγω θα σου προτινα να κρατησεις ενα ζευγαρι η ενα χαρεμι με εναν αρσενικο και 2 θηλυκιες..αυτα σου προτινω εγω απο δικη μου πειρα οι πιο εμπειροι θα σε ενημερωσουν καλυτερα .Οσον αφορα το φιλο τα αρσενικο ειναι διπλασια σχεδον σε μηκος και πιο ευσωμα σε σχεση με τα θηλυκα.Εκτος αυτου συνηθως τα θηλυκα εχουν μια ασπρη γραμμη στο πανω πτερυγιο η οποια στα αρσενικα απουσιαζει..τελος το ph σου ειναι χαμηλο και τα δεδομενα τους θελουν μιση με μια μοναδα πιο πανω.Εφοσον εχεις χρησιμοποιησει αμμο θαλασσης που ειναι ασβεστολιθικη και πετρες θαλασσης οι οποιες κατα πασα πιθανοτητα ειναι ασβεστολιθικες και το Ph σου ειναι χαμηλο θα σου προτινα να χρησιμοποιησεις μαγειρικη σοδα(υπαρχουν σχετικα θεματα εδω) ή καποιο buffer.Αυτα απο εμενα ο,τι θελησεις μπορεις να μας απευθυνθεις!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01407 seconds with 11 queries