Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 28-09-13, 19:31
Το avatar του χρήστη dll53
dll53 Ο χρήστης dll53 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-09-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

Ευχαριστώ για τον υπολογισμό της διάστασης του ενυδρείου γιατι είχα την εντύπωση οτι ήταν 300λίτρα
Φίλτρανση εννοείς το φίλτρο? Έχω ένα εσωτερικό bluwave 07.

Όσο για το άν έχω τα απαραίτητα τέστ δυστυχώς μόλις γύρισα απο το ενυδρειάδικο θυμήθηκα οτι δεν πήρα τεστ για το Ph.(Πήρα όμως για αμμωνία- Νιτρικά και Νιτρώδη)


Διάθεση να ασχοληθώ υπάρχει πολύ (ασχετα αν δουλεύω 6 μέρες την βδρομάδα)

Πήγα και πήρα υπόστρωμα για να το γεμίσω για τα φυτά αλλα δυστυχώς δεν έφτασε να καλύψει παραπάνω απο 1 εκατοστό!Οπότε σταμάτησε το στήσιμο για δευτέρα που θα πάω να αγοράσω και άλλο υπόστρωμα!
Νομίζω οτι χρειάζεται να βάλω περίπου 3-4 εκατοστά υπόστρωμα και απο πάνω χαλίκι σωστά?

Πως μπορώ να μάθω αν κάποια μπουκαλάκια που έχω πάρει διαφορετικής μάρκας κάνουν την ίδια δουλειά?(νομίζω ειναι για την αμμωνία οταν κάνεις αλλαγές νερού) και επίσης θέλω να μου πείτε αν μπορώ να βάλω στο ενυδρείο μία πέτρα που έχω φέρει απο το ποτάμι στο χωριό (βραζοντάς την πρώτα) για να το στολίσω?

Έβαλα στην πρίζα το φίλτρο και έκανε αρκετό θόρυβο, είναι φυσιολογικό? μήπως επειδή δεν έχει νερό? πως μπορώ να ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα?

Επίσης ο θερμαντήρας που είχε το φίλτρο μέσα είχε σπάσει και μου έδωσαν ένα άλλο εξωτερικό θερμαντήρα.Αυτό πρέπει να είναι κάθετα μέσα στο νερό? Πρέπει να είναι κολλημενο στο τζάμι με τις βεντούζες που έχει?(αν και έχουν χαλάσει και πρέπει να βρώ άλλες για αλλαγή)

Αυτά προς το παρόν αλλα μην νομίζετε οτι θα σας αφήσω σε ησυχία

Ευχαριστώ παίδες!!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01678 seconds with 11 queries