Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #106  
Παλιά 30-10-12, 03:22
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ναι ρε γμτ αυτο ειναι το θεμα....δε σου λεω εγω,χειροκινητα με το ψεκαστικο θα γινει η δουλεια.μονο που θα καθομαι σα ...κας απο πανω να το κραταω

κατι τετοιο εψαχνα,αλλα δεν βρηκα.και αυτα ομως θα θελουνε πιεση.πχ αυτο ειναι το μονο που εχω βρει ελλαδα μεχρι τωρα αλλα κιαυτο θελει μινιμουμ 25 bar πιεση.οποτε...μεγεια...
-------------------------
μιας και δεν το βλεπω να βρισκω λυση(φτηνη) για τεχνητη βροχη,μαλον θα μπει fogger.αλλα...

ξεκινησα να φτιαχνω με dow μια "πλατη".δεν θα μπει μεσα στο νερο,αλλα θα ξεκιναει απτην επιφανεια του νερου μεσα στο ενυδρειο και θα βγαινει απεξω.αυτο θα μου δωσει και τη βαση για να μπορεσω να βαλω κανα δυο φυτα που θελω πανω απτο ενυδρειο,χωρις να μειωσω το χωρο σε λιτρα εσωτερικα και να μη γινεται και χαλια το νερο.το υψος της πλατης ειναι περιπου 35 εκατοστα.απτα οποια τα 15- 20 περιπου θα ειναι μεσα στο ενυδρειο, πανω απτο νερο ομως οπως ειπα.

εκει πανω θα μπουνε φυτα και το fogger,η το δευτερο θα μπει πιο χαμηλα.θα το δω οταν τελειωσω αυτο.

θελω ιδεες για το ντυσιμο της πλατης.μεχρι στιγμης εχω σκεφτει τυρφη,coco husk,αμμο,φλοιο φελλου,τσιμεντο,αλλα δεν εχω αποφασισει ακομα.υποψιν οτι προκειται για μονομαχοενυδρειο,οποτε αν υπαρχει κατι που σας ερχεται που νομιζετε πως ισως να ταιριαζει περισοσοτερο απο κατι αλλο,πεστε μου.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kgf12345 : 30-10-12 στις 03:22 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01629 seconds with 11 queries