Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #965  
Παλιά 03-10-10, 17:39
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Λοιπόν η συνάντηση έγινε για 1η φορά εκτός Benningans και θέλω να γράψω κι εγώ τα προσωπικά μου συμπεράσματα, συμφωνόντας με τον Κλεό:

1. Το παρκάρισμα ήταν εξαιρετικά δύσκολο (έως αδύνατο) και για μένα αποτελεί το πιο μελανό σημείο του μαγαζιού (και όλης της περιοχής).
Ζητώ συγνώμη, έπεσα έξω στις προβλέψεις μου, γιατί αν και το είχαμε δοκιμάσει, δεν μπορούσαμε να φανταστούμε ότι θα είχε τόσο κόσμο.
2. Η διαρρύθμιση των τραπεζιών (για να μπορούμε να καπνίζουμε κιόλας) ήταν επίσης πολύ άβολη και δυσλειτουργική (κοπήκαμε σε 2 παρέες).
Υποθέτω ότι τον χειμώνα (που όλος ο κόσμος θα μαζευτεί μέσα) τα πράγματα θα γίνουν ακόμη πιο δύσκολα και "στενόχωρα".
3. Το σέρβις ήταν λίγο καλύτερο και οι τιμές πολύ καλύτερες από του Benningans, αλλά αυτά δεν φτάνουν για να πούμε ότι βρήκαμε την λύση.

Κατόπιν τούτων, οφείλω να παραδεχθώ ότι το "Sea to See" δεν είναι προτιμότερο του Benningans και να αποδεχθώ ότι η δοκιμαστική αυτή
προσπάθεια απέτυχε παταγωδώς. Ζητώ ξανά συγνώμην από όλη την παρέα που ταλαιπωρήθηκε, εξαιτίας του drbig που επέμενε να πάμε εκεί.

Περιμένω τις απόψεις των παρευρισκομένων και κυρίως την γνώμη τους αν πρέπει να συνεχίσουμε το ψάξιμο, ή να γυρίσουμε στο Benningans.

Συνέβησαν όμως και μερικά γεγονότα, που κατά την γνώμη μου έκαναν την σημερινή συνάντηση πολύ πετυχημένη:

1. Μαζευτήκαμε 25+ άτομα και η ατμόσφαιρα ήταν πολύ κεφάτη και φιλική (ακόμη και η Όλγα δέχτηκε να πάρει ημίαιμα γκρίνταλ, χωρίς pedigree).
2. Ήρθαν πολλοί φίλοι από άλλες πόλεις, γνώρισα επιτέλους την Λούσυ από την Δράμα και ξαναείδα τον Μιχάλη από την Βέροια (που κουβάλησε
ένα σωρό καλούδια και 3 ταψιά ρεβανί), τον Γιάννη από την Φλώρινα, τον Κώστα από τις Σέρρες, τον Γιώργο από την Κοζάνη και τον Μάκη
(chemical mac) από την ...Καλαμαριά (είχε να πατήσει κανα χρόνο ο αχρείος). Έλειπε όμως ο Στρατηγός από την Κατερ.. ε, από την Κομοτηνή.
3. Η διακίνηση φυτών, ψαριών, σαλιγκαριών και αναλώσιμων (τροφές, τεστάκια κλπ) ξεπέρασε κάθε προηγούμενο, (μέχρι και ...υβρίδια είδα, αλλά
δεν λέω άλλα) και κυρίως θέλω να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που έφεραν μπόλικα φυτά για την Λήμνο κι έτσι αύριο θα τα φυτέ... ε, θα τα στείλω.

Αυτά τα λίγα από μένα και περιμένω τις δικές σας εντυπώσεις (και το φωτορεπορτάζ του Μιχάλη).
 
Page generated in 0,01627 seconds with 11 queries