Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 24-04-09, 19:26
Το avatar του χρήστη theodor72
theodor72 Ο χρήστης theodor72 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2007
Περιοχή: Καλαμαριά/Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.106
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από iliastsi Εμφάνιση μηνυμάτων
δηλαδη ενα pangaisus για να εχει μια σωστη αναπτυξη σε ποσα λιτρα θα πρεπει να ζει???
εγω αναρωτιεμαι αλλο τωρα...
Οι petshoades βαζουν πολλα ψαρια ιδια μεσα σε σχετικα λιγα λιτρα για τον πληθυσμο τους σε 1 ενυδρειο...
Αυτα τα ψαρια στην ουσια δεν ειναι στρυμογμένα???
εγω θυμαμαι οταν ειχα παρει το pangasius ο πετσοπας ειχε γυρω στα 9-10 μεσα σε ενα ενυδρειο 80-100 λιτρων περιπου
Για το πόσα λίτρα θέλει ένα παγκάσιους για να συνεχίσει να αναπτύσεται κανονικά δεν ξέρω να σου πω, αλλά σίγουρα αν ξεκινήσουμε με ένα μικρό ψαράκι σε ένα άνετο ενυδρείο (ας πουμε 100 λίτρα αλλά εξαρτάται από το μέγεθος και την συμπεριφορά του ψαριου), θα πρέπει καθώς αυτό αναπτύσεται να του δίνουμε και περισσότερα λίτρα αφου δεν μπορούμε να του τα διαθέσουμε από την αρχή.

Στα πετ σοπ, τα ψαράκια μένουν (θεωρητικά) για μικρό χρονικό διάστημα, μέχρι να πωληθούν. Φυσικά και είναι στριμογμένα! Αν για κάποιο λόγω μείνουν για κανένα μήνα, οι απώλειες θα είναι αναποφευκτες! Άλλωστε στα πετ σοπ δεν ενδιαφέρονται αν θα χασουν μερικά ψαράκια αν καταφέρουν να πουλήσουν τα υπόλοιπα. Έμεις όμως στο ενυδρείο μας ενδιαφερόμαστε όχι μόνο να μην χάσουμε το ψαράκι μας, αλλά να του δίνουμε (στο μέτρο του δυνατού) και τις συνθήκες που χρειάζεται.
__________________
The more I see, the less I know.
-------------------------------
Φάκα addidas μου πιασε την φτέρνα
μπερδεύω το τζουκ μποξ με τη λατέρνα.
πάνω απ του τάφου μου το κυπαρίσσι
μαύρη χελώνα με έχει κατουρήσει
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01452 seconds with 11 queries