Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 05-11-11, 13:01
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aquahobby Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοιτα κι εμενα μου χει δειξει στοιχεια αγαπης και αυτο με κανει και αναρωτιεμαι γιατι καποιες φορες αλλαζει ετσι αποτομα η συμπεριφορα του.


Μετα απο τη δουλεια που μπαινω σπιτι τρεχει πανω μου και ξαπλωνει για παιχνιδια.Εχει τυχει να τσακωνομαι με φιλο μες το σπιτι να φωναζουμε και να πηγαινει και να του γρυλιζει διπλα του(καλο δεν ειναι?) Οχι δεν ειναι καλο.
Το πρωι με το που ξυπναω με γλειφει για κανα δεκαλεπτο.

Αν και δεν εχω καθολου εμπειρια και δεν ξερω τι να υποθεσω αυτο που φανταζομαι και ισως φταιω ειναι οτι οταν κανει κατι κακο ισως ειμαι πολυ επιθετικος,φοβαται και αντιδρα ετσι.
Αυτο που με απαχολει ειναι αν διορθωνεται κατι τετοιο.Επισης δεν ξερω και τη ζημια που μπορει να μου προκαλεσει αν με δαγκωσει.Αν ειναι μια πληγη μικρη οκ αλλα αν ειναι κατι παραπανω?


Εχει τυχει επισης να παει καποιος να τον χαιδεψει χωρις να εχει προηγηθει κατι να γρυλισει και να κανει κινηση να δαγκωσει.
Οκ σπαζεται μαλλον που του χαλαει καποιος την ησυχια αλλα δεν ειναι τραβηγμενο?
Πρεπει να εχει φαει πολυ ξυλο ,γιαυτο δεν εχει και μεγαλη εμπιστοσυνη σε ανθρωπους.Ποτε το χερι σου να μην το νιωθει για απειλη.Ολα μπορεις να τα φτιαξεις μονο με παιγνιδι και επιβραβευση.Ενα πραγμα να ξερεις ,και ο τονος της φωνησου ακομα ,παιζει μεγαλο ρολο.Ξεκινα να του μαθεις της βασικες εντολες,να ξερεις οτι εχεις πολυ δουλια,αλλα πιστεψεμαι οταν θα τα καταφερεις,θα εχεις εναν πραγματικο συντροφο,που θα τα λετε μονο με τα ματια.Υπαρχουν φορουμ που ασχολουνται με σκυλια ,θα ψαξω και θα στο βρω.
-------------------------
http://www.dogforum.gr/v3/content.php?


Ξεκινα το διαβασμα
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kixlidatos : 05-11-11 στις 13:01 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01504 seconds with 11 queries