Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 29-03-10, 09:54
Το avatar του χρήστη maria1983
maria1983 Ο χρήστης maria1983 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-11-2009
Περιοχή: χολαργός
Μηνύματα: 309
Προεπιλογή

Καταρχάς καλώς ήρθες!
Πρέπει να σου πω ότι το σύστημα με τα δύο σε ένα ενυδρεία μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον και νομίζω ότι μπορείς να φτιάξεις κάτι πολύ όμορφο!
Όπως σου είπαν και οι υπόλοιποι, έχεις ΠΟΛΥ διάβασμα μπροστά σου...Αν σου αρέσει όμως το χόμπι δεν θα χεις κανένα πρόβλημα (μάλλον θα πορώνεσαι περισσότερο)! Ξεκίνα με τα υπομνήματα που βρίσκονται στους "αρχάριους γλυκού νερού" εδώ στο forum, συνέχισε με το site του κυρίου Τσάμη (www.tsamisaquarium.gr) και αφού το διαβάσεις ΟΛΟ, θα είσαι σε καλό δρόμο. Ότι δεν καταλαβαίνεις (και μάλλον θα υπάρχουν αρκετά) ρώτα, όλοι το ίδια κάναμε (και κάνουμε ).
Για την παρούσα κατάσταση του ενυδρείου σου είναι απαραίτητα όπως σου είπαν ένα εξωτερικό φίλτρο και οπωσδήποτε υγρά τεστ για να μετράς αμμωνία, νιτρώδη και νιτρικά (δεν μπορώ να φανταστώ ποιός σου πε ότι δεν χρειάζεσαι μετρήσεις, αλλά μια φωνούλα μου λέει "πεεεετ σοπ" ). Όταν κάνεις μετρήσεις τα ξαναλέμε σε νέα βάση.
Α, επίσης προσωπική μου άποψη, εγώ με τα δύο ενυδρεία, θα κανα δύο αντίθετα στησίματα, το ένα θα το κανα φυτεμένο (με κανονικά φυτά) και στο άλλο θα βαζα νανοκιλίδες...Νομίζω η αντίθεση θα δειχνε ωραία και επείσης σου δείνει τη δυνατότητα να βάλεις είδη που ζουν σε ίδιο νερό.
Αυτά, συγνώμη αν σε κούρασα, καλή αρχή σου εύχομαι και ακόμα καλύτερη συνέχεια !
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01599 seconds with 11 queries