Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 13-10-06, 16:58
Το avatar του χρήστη crazyio
crazyio Ο χρήστης crazyio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 1.955
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην crazyio
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xripas
ευχαριστω george για τα link αλλα εκει διαβασα και δε λεει κατι σχετικα για στρωσιμο με ψαροτροφη....ή εν το ειδα....
μια ερωτηση ακομη....
Αν βαλω υποστρωμα(χαλικακι) απο ηδη στρωμενο ενυδρειο(ενας φιλος μου αλλαζει το δικο του και μου προτεινε να το παρω εγω) θα με βοηθησει σε κατι?
Θα επιταχυνει τη διαδικασια του στρωσιματος?
Στο υπόστρωμα υπάρχουν κάποια βακτηρίδια αλλά όπως είχε αναφέρει και κάποιος άλλος σε κάποιο ποστ (δεν θυμάμαι σε ποιό, sorry) Στο υπόστρωμα κατοικεί το 4-5% απο τα οφέλημα βακτηρίδια ενώ το υπόλοιπο 95% στο φίλτρο. (και εννοούμε στα υλικά του φίλτρου όπως επισήμανε και ο φίλος Liolios).
Οπότε δεν είναι και τόσο τρελή η βοήθεια που θα σου προσφέρει το υπόστρωμα του φίλου σου.
αυτό που μπορεί να κάνει ο φίλος σου για να σε βοηθήσει πραγματικά στο να επιταχύνεις το στρώσιμό σου είναι να σου δώσει ήδη στρωμένα υλικά απο το ΦΙΛΤΡΟ του (κανένα σφουγγάρι, λίγο μακαρόνι ή ό,τι άλλο έχει τελος πάντων).
Και με την βασική προυπόθεση πως το ενυδρείο του είναι ΧΩΡΙΣ ασθένειες γιατί αλλιώς θα τις κληρονομίσεις και εσύ .. και δεν το θές φαντάζομαι ...
Φρόντισε να κάνεις μια καλη αρχή στρώνοντας ΚΑΛΑ το φίλτρο σου και με ΚΑΛΑ υλικά για να μπορείς να κάνεις σωστό στρώσιμο και πάνω απο όλα για να εχεις αργότερα ένα απροβλημάτιστο ενυδρείο.
__________________

Ιωσάς
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

I guess Ill always be a soldier of fortune....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02090 seconds with 11 queries