Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 28-01-13, 16:43
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Qbrain Εμφάνιση μηνυμάτων
1. φιλτρα αναφερετε σε ενα αρθρο οτι πρεπει το φιλτρο να κυκλοφορει 3 φορες το νερο που εχεις ανα ωρα
600 λιτρα την ωρα * 2 1200λ/ω / 150λ = 8 φορες! αρα ειναι οκ

2. καμια ιδεα σχετικα με το γαλατοδες χρωμα στα σωληνανια?

3. οσο για την αμμωνια μετρησα γιατι καποιος μου ειπε (απο δω μεσα) οτι εστωσε τα φιλτρα του με το υποστρομα τις flural για φυτα και επειδή εχω βαλει 2 κιλα απο αυτο κυριως στο πισω μερος που θα φυτευτει με ευκολα φυτα (ανουμπιες, κερατοφυλλα, τζαβα μοςς, κτλπ) ηθελα να δω αν όντως υπαρχει αμμωνία

4. βεβαια παλι απο την αλλη καιρο τωρα εχω τις αμφιβολιες μου για το συγκεκριμένο τεστ
1. Βγαλε τα υλικα απο το φιλτρο τοτε, αφου γυρναει 8 φορες το νερο ειναι ΟΚ (?)
2. φωτο?
3. και εγω θα ηθελα να το δω αυτο
4. Κανε και με δανεικα τεστ για εξακριβωση
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
και αν σου κολησει ο κοντρολερ - και "καταλαβαίνει" συνεχώς χαμηλοτερη θερμοκασία απο αυτη που τον εχεις ρυθμήσει - τοτε τι κανεις;
Απάντηση:Ψαρόσουπα
Τιποτα δεν γινεται. (ασε που δεν εχει ακουστει ακομα μετα απο τοσα χρονια χρησης τους, να εχει κολλησει καποιος ή γενικα να δημιουργηθηκε προβλημα με τον κοντρολερ παρα χωρις αυτον).
Τους θερμαντηρες του ρυθμιζουμε λιγο πιο ψηλα απο τη ρυθμιση του κοντρολερ. Ακομα κι αν κολλησει ο κοντρολλερ, θα "κοψουν¨οι θερμαντηρες.
Χωρις τον κοντρολερ εχουν μαγευρευτει αρκετες ψαροσουπες εδω περα.
Πρεπει να ειναι καποιος πολυ γκαντεμης να του κολλησει ο κοντρολερ και οι θερμαντηρες ταυτοχρονα στο ΟΝ.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη delta66 : 28-01-13 στις 16:43 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01595 seconds with 11 queries