Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 26-01-13, 12:19
Το avatar του χρήστη Qbrain
Qbrain Ο χρήστης Qbrain δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 226
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maxmike Εμφάνιση μηνυμάτων
καλη αρχη εχω 2 ενστασης ομως η μια αφορα τα θερμαντηκα εαν δεν βαλεις κοντρολερ δεν θα δουλεψουν ποτε σωστα και 2 αντι για τα δυο εσωτερικα γιατι δεν πηρες ενα εξωτερικο?
τι εννοεις κοντρολερ? ειναι αντιστασεις με θερμοστατη εχουν αποσταση 80cm η μια απο την αλλη και γενικα παρατηρησα απο χτες οτι λειτουργουσαν και οι 2 μολις φτασανε στους 25c σβησαν και λειτουργουν εναλαξ αναλογα που πεφτει η θερμοκρασια, η μια ειναι ρυθμησμενη σους 27 και η αλλη στους 26

τωρα για τα φιλτρα εχεις δικαιο, απλα ξεκηνησα για ενα 90λιτρο, αγορασα εξοπλισμο και στην πορεια διαπιστωσα οτι για να το επισκευασω και να του φτιαξω βαση (γιατι ηταν diy και ειχε περιεγη διασταση) μου ερχοταν στα ιδια λευτα του να αγορασω καινουριο 220λιτρο, και αυτο εκανα, αλλα ειχα παρει ηδη εξοπλισμο, οποτε για να μην πεταξω τα λευτα που εδωσα, απλα συμπληρωσα φιλτρο αντισταση και χαλικι
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ignatios Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλορίζικο. Να το χαίρεσαι

Έχω την εντύπωση ότι για τον ενυδρείο σου είναι μικρός ο θερμοστάτης. Επίσης σε 220 λτ, θα ήθελα εξωτερικό φίλτρο. Εγώ στο 180λτ το παλιό μου είχα ενα fluval 405 και ένα 2215.

Για τις πέτρες και το χαλίκι, δοκίμασε πάλι με aqua forte. Αν αφρίζουν είναι σίγουρα ασβεστολιθικές.

Καλή συνέχεια και καλό διάβασμα
ευχαριστω!

100watt x 2 ειναι

100w ο καθένας δλδ, για το φίλτρο εξηγώ πάρα πανω!

το θέμα ειναι οτι το ακουαφόρτε αφρίζει και στην χαλαζιακη αμμο!
__________________
by qbrain
qfail.blogspot.com

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Qbrain : 26-01-13 στις 12:19 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01471 seconds with 11 queries