Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 22-07-09, 12:45
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yiannossavva Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασίλη χαίρομε αφάνταστα να ανταλλάσουμε της παρατηρήσεις μας. Αυτό νομίζω είναι και το νόημα του χομπήστα.
Απαντάω στης προτάσεις σου
1.Η λίμνη μου τρέχει μόλις για 1 χρόνο. Έχω αρκετά χρυσόψαρα μέσα. Δεν θα με χάλαγε όμως η ευκαιρία που λες για άλλα αρσενικά.
2.Δεν έχω καθόλου πέτρες στον βυθό.
3.Περισότερο χώρο αν μιλάς για την κυρίως λίμνη δεν γίνετε. Πρέπει να την φτιάξω από την αρχή. Αν μιλάς για αυτήν με το πράσινο νερό νομίζω 3,500 λίτρα είναι υπέρ αρκετά για τα μικρά.
4.θα είναι μια πρόκληση για εμένα να κάνω και άλλους πολλούς να ασχοληθούν με τα ενυδρεία και τις λίμνες
Γιάννο, μιλάω για τα αντικείμενα που είναι τοποθετημένα πάνω από τις σχάρες στο ενυδρείο. Δεν είναι πέτρες αυτά?

Όχι, δεν μιλάω για να μεγαλώσεις τη λίμνη. Μάλλον εγώ δεν κατάλαβα καλά! Πρόκειται δηλαδή να μετακινήσεις τους "γονείς" στην 3,500 λίτρων άμεσα?

Γιάννο, ευχομαι να μην απογοητευτείς σχετικά με την διαχείρηση των μικρών. Εγώ προσωπικά έχω λυπηθεί πολλές φορές γιατί δεν μπορούσα καν να δώσω δωρεάν τις κιχλιδούλες μου που γενιώντουσαν στο αφρικάνικο. Δώριζα μόνο σε πολύ καλούς φίλους και γνωστούς, αλλά και πάλι δεν ήταν αρκετό.

Είναι ένα πολύ σοβαρό σενάριο που πρέπει να σκεφτείς άμεσα. Στην Κύπρο ζούμε, ένα πολύ μικρό παζάρι.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01467 seconds with 11 queries