Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 04-12-08, 11:31
loizos Ο χρήστης loizos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 29-11-2008
Περιοχή: kavala
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
η αληθεια ειναι οτι δεν αποφασισα τι ψαρια θα βαλω γιατι δεν εχω ιδεα απο αυτα.
επισκευθηκα κ την σελιδα ΓΗ ΚΑΙ ΥΔΩΡ.
αλλα δεν μου λεει κατι αυτο.θα πρεπει να παω σε ενα πετ σοπ να τα δω απο κοντα να δω ποια μοθ αρεσουν εμφανισιακα κ κανουν για το ενυδρειο κ το νερο της περιοχης.
οσο αφορα το νερο το εκανα τεστ απο μονο του απευθειασ απο το δικτυο
αλλα με τα στικ τι ακρη να βγαλω
οι αποχρωσεις ειναι σχεδον ιδιες κ η μια με την αλλη ξεχωριζει μονο στο χαρτακι κ οχι στα στικς.ισως για τους αρχαριουσ που εχουν κ την περισσοτερη αγνοια κ αμφιβολιεσ κ χανονται με το παραμικρο δεν κανουν τελικα.
οι μετρησεις λοιπον του νερου ηταν οι εξεις.
PH 7.2-7.8 κατι αναμεσα το χρωμα δηλ
GH 300(17)
KH η 180(10.0) η 300(17) δεν μπορεσα ουτε κ σημερα να το ξεχωρισω
θα κοιταξω να βρω ψαρια που τεριαζουν στο μεγεθος του ενυδρειου.προτιμω να εχω αρκετα οχι πολλα αλλα μικρα παρα 2-3 μεγαλα μονο.
μετα επειδη ειμαι κ νεος κ σιγουρα στο μελλον θα αλλαξω πολλα πραγματα στο ενυδρειο ισως κ ολοκληρο λεω να το ξεκινησω χωρις φυτα η εστω να βαλω αυτα που δεν χρειαζονται υποστρωμα αν κ δεν μου αρεσει κ πολυ η διακοσμηση του μεσα και μου στοιχησε κ αρκετα χρηματα μεχρι τωρα.
να σας πω την αληθεια κ την αμαρτια μου σκεφτομαι να βαλω κ μερικα ψαρακια που εχουν αντοχες (1-2) συντομα κ απο τη μια να βοηθησουν αυτα στο στρωσιμο του φιλτρου κ απο την αλλη να εχω κ μερικα ψαρακια τωρα τις γιορτες μια κ τα παιδια μου ζαλησαν το κεφαλι ποτε κ ποτε θα βαλουμε ψαρια
αμωνια ειχα ριξει στην αρχη ειναι η αληθεια αλλα επειδη ειχα ριξει το τετραπλασιο απο οτι επρεπε λογω λαθους μου το αλλαξα το νερο κ δεν εχω ριξει ξανα μεσα.ριχνω το Nitrivec(βιολογικες καλλιεργειες) μεσα εδω κ μερικες μερες κ πριν κανω την ολικη αλλαγη του νερου μετα την υπερβολικη αμμωνια ειχα ριξει στο φιλτρο nitrigon .Οπως βλεπεται παρα το διαβασμα εχω πεταξει κ καποια χρηματα ετσι.εντωμεταξυ το aguasafe της TETRAQUA ειναι χρωματος μπλε κ οταν εριξα την αναλογη δοση για τα λιτρα του ενυδρειου πιρε ενα ελαφρο χρωματισμο το νερο κ νομιζω οτι δεν εχει γινει παλι οπως ηταν κ πριν .ειναι φυσιολογικο αυτο?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01553 seconds with 11 queries