Θέμα: My little Malawi
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #177  
Παλιά 02-10-17, 13:02
KostasGR Ο χρήστης KostasGR δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-10-2016
Περιοχή: Χαΐδάρι
Μηνύματα: 783
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από egeorgiou Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποια είναι η ιεραρχία στο ενυδρείο;
Γενικός αρχηγός ο mpanga που κυκλοφορεί στην μέση του ενυδρείου. Δεν τον ενοχλεί κανείς, μόνο ο 2ος στην ιεραρχία των mpanga Που πιάνονται καμιά φορά σπάνια στόμα με στόμα.

Τα Callainos τόσο καιρό ήταν μεν παρεάκι αλλά μπούκωμα ποτέ. Τώρα η θηλυκιά είναι μπουκωμένη. Τα Callainos είναι τα πιο μεγάλα ψάρια, φτάνουν τα 15εκ.

Τα Hara θα τα έλεγα κοινωνικά ψαράκια, τα είχα για όλα αρσενικά αλλά όπως βλέπεις κυκλοφορούν μικρά.

Τα Hongi, έχει 2 κυρίαρχα αρσενικά, τα υπόλοιπα ανάθεμα κι αν ξέρω τι είναι... Ενδέχεται να έχω ένα μικρό hongi, περιμένω να μεγαλώσει λίγο για να σιγουρευτώ. Από την αρχική 6άδα έχω χάσει ένα που είχε μείνει μικρό και έτρωγε πάντα κυνήγι.

Τα Aulonocara, δεν τα ενοχλεί κανείς και δεν ενοχλούν κανέναν.

Όπως θα βλέπεις και στο video (και μπορώ να ανεβάσω κι άλλο με γενικά πλάνα) παραδόξως πάει καλά μέχρι στιγμής. Μέχρι που κυκλοφορούν και μικρά ψαράκια που με την είσοδο των Aulonocara το είχα ξεγραμμένο. Δεν έχω αψιμαχίες ιδιαίτερες, δεν έχω θανάτους και τα ψάρια δεν τα λες μικρά...

Θα γίνουν κάποιες κινήσεις διορθωτικές αν δεν αλλάξει εντελώς η σύνθεση. Πάντως το ενυδρείο μου προσφέρει την εικόνα που αρχικά ήθελα, χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα και αυτό για μένα είναι επιτυχία.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01779 seconds with 11 queries