Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #48  
Παλιά 19-12-18, 18:42
Το avatar του χρήστη michalos
michalos Ο χρήστης michalos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-10-2016
Περιοχή: ΡΕΘΥΜΝΟ
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή

δεν ειμαι σιγουρος, πολλοι μεσογειακοι οργανισμοι μοιαζουν με καποιους τροπικους αλλα ειναι αλλο ειδος.
Ας πει μια γνωμη και ο pagokoftis
Οι γαριδες ειναι επιθετικες σε πολυ μικρα ψαρακια οπως πχ οι αθερινες. Μου ειχαν φαει καμποσες!
Τα αλλα δεν τα πειραζουν. επισης αν το καλοκαιρι το εχεις ξεσκεπαστο οι γαριδες πηδανε εξω απο το ενυδρειο, και πρεπει να βαλεις πλεγμα
Το skimmer ρυθμιζεται? Γιατι ακομα κ χωρις ψαρια με τους αλλους οργανισμους που υπαρχουν επρεπε να βγαζει βρωμια
Το δικο μου ειναι μικρο απο κινα ,μπορεις ρυθμιζεις την ροη νερου (και αερα) κ αναλογα βγαζει περισσοτερα η λιγοτερα αποβλητα
Αν του κλεισεις πολυ την ροη δεν βγαζει τιποτα γιατι δεν σηκωνονται πολυ οι φυσαλιδες για να φτασουν μεχρι το ποτηρακι
https://www.aliexpress.com/item/Wate...5-a26cf7570dca
Εξαρταται και σε ποσο υψος νερου του εχεις αν ειναι εσωτερικο, το δικο σους ειναι εξωτερικο?
Διαβασα οτι αν ειναι μικρο το skimmer καλυτερα να κανει wet skimming δηλαδη να βγαζει μεγαλυτερη ποσοτητα , ας μην ειναι 100% μονο αποβλητα δηλαδη αλλα και μικρη ποσοτητα νερου
Σε μενα γεμιζει ενα ποτηρακι καθε 1-2 μερες και δεν εχω ψαρια και εγω ,μονο γαριδες ερημιτες κ σαλιγκαρια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01446 seconds with 11 queries